|  | 

Уславлення вірності інтересам нації в казці “Хоробрі з Найхоробріших” – IІ варіант – МИКОЛА МАГЕРА

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

II варіант

Казка М. Магери “Хоробрі з Найхоробріших” розповідає про боротьбу українського народу за волю. Жив собі “народ волелюбний у мирі і злагоді, не хотів ні з ким воювати. Плекав своє “невмируще чудо-дерево Мову”. Охороняв це дерево Сивобородий – втілення мудрої старості. І коли напали на нашу землю загарбники, кращі сини – Хоробрі з Найхоробріших – вирішили боронити свою землю, свій народ. Пішли вони до Сивобородого, він дав їм гілочки чудо – дерева і перетворив їх на мечі.

Але знайшовся серед них зрадник Попихач. Він хотів допомогти нападникам і їх царю Нелюду поневолити народ. Він допоміг полонити Хоробрих з Найхоробріших.

Але не міг Нелюд знищити чудо-дерево Мову. “І довідувалися молоді про зраду велику, і нишком славили героїв у піснях, думах і казках, і мріяли про час розплати”. Нелюд спробував за допомогою Попихача насадити свою мову, але тут з’явився син отамана Хоробрих з Найхоробріших Світозар. Він звільнив Сивобородого. І знову настали мир та злагода на нашій землі, знов стало пишним чудо-дерево Мова. Отже, зло було покарано.

Зрадники своєї мови, свого народу згинули без спомину.

Казка вчить нас берегти, вчити рідну мову, бо вона – основа сили народу, носій його мудрості. А ще казка вчить нас поважати старість. Не загине і не згине той народ, що плекає рідну мову.

У казці прославляється вірність інтересам нації, жертовна самовідданість її вірних синів. В ній утверджується думка про те, що справжня дружба може бути лише між вільними й рівними національними державами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Уславлення вірності інтересам нації в казці “Хоробрі з Найхоробріших” – IІ варіант – МИКОЛА МАГЕРА
Уславлення вірності інтересам нації в казці “Хоробрі з Найхоробріших” – IІ варіант – МИКОЛА МАГЕРА
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email