|  | 

Усяка нація може і повинна вчитися в інших – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір

Ці слова К. Маркса особливо актуальні в XXI столітті, коли меж для інформації, культури, науки і технологій не існує. Створюються різні об’єднання країн: СНД, Європейський Союз, країни Тихоокеанського регіону, країни Балтії, країни Чорноморського басейну і т. п. Для економічного і культурного співробітництва, для взаємодопомоги з багатьох питань. Для того, щоб учитися в інших.

Тарас Шевченко нам залишив такий заповіт: “І чужому научайтесь й свого не цурайтесь!” Учитися в інших, не варитися у власному соку, переймати в сусідів корисне, цінне, впроваджувати його в себе… Як часто у відповідь на це ми чуємо обвинувачення в “американізації”, “європеїзації”! Думаю, що у всіх слов’янських народів такий міцний внутрішній стрижень, що ніякі зовнішні впливи його не тільки не зламають, але навіть не зігнуть. У нас зараз таке захоплення зовнішніми ознаками західного життя, бо всього 11 років тому наша країна стала відкритою країною.

А в досягненнях західної цивілізації чимало привабливого. От вони і поширюються широко й у нас, і в наших сусідів по колишньому Радянському Союзу. Впевнена, що відхлине ця хвиля захоплення, щось залишиться, приживеться, стане своїм, тому що нація завжди адаптує “чуже”, а те, що не зможе засвоїтися, піде з життя, не торкнувшись нашої ментальності.

Прикладів історичних багато. Триста років татаро-монгольського ярма витримали східні слов’яни, не зрадивши свою віру, звичаї, традиції. А от російська й українська мови збагатилися: багато слів тюркського походження живуть у наших мовах, і ніхто вже не згадує, що за походженням вони не рідні.

А як намагалися Україну “ополячити”!

З життя інших народів потрібно брати у своє життя краще й освоювати його. І не керуватися при цьому помилковим патріотизмом, вважаючи, що чуже – це чуже, а отже, погане й непотрібне. Зараз уже не відгородитися від світу ні будівництвом стін на зразок Великої Китайської, ні залізною завісою заборон. Процес взаємопроникнення економік і культур не зупинити.

Та цього ніхто і не хоче.

Мені хотілося б, щоб побільше запозичали в нас. А для цього необхідно вдосконалювати свої технології, поліпшувати виробництво, розвивати вітчизняну науку і культуру. Хоча Захід уже давно запозичає в нас “уми”: йде так званий “витік мізків”.

Наш рівень освіченості визнаний дуже високим у всьому світі. Якби в нас ще і рівень життя, послуг, комфорту став привабливим для молоді з західних країн, то наші вузи були б переповнені іноземцями. Я хотіла б, наприклад, учитися в студентській групі, де були б італійці. Мене ця країна чомусь особливо приваблює.

Мабуть, українцям є чого повчитися в італійців, а їм – у нас.

Світ став відкритим. На жаль, не тільки для добра, для гарного і корисного. Але мені віриться, що незабаром припиниться експорт тероризму, що охопив світ, наркотиків, зброї і зла, яке роз’їдає душу.

Люди повинні одне одному “експортувати” науку, культуру, духовні цінності. Це не означає стирання національних особливостей і міждержавних кордонів. Це означає: вчитися в інших народів тому, що в них об’єктивно краще.

Світ від цього стане багатшим і різноманітнішим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Усяка нація може і повинна вчитися в інших – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Усяка нація може і повинна вчитися в інших – твори на вільну тему – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email