|  | 

Увага діти на дорозі

Шановні батьки! Головна роль у безпеці малюка на дорозі приділяється вмінню переходити вулицю. Проїжджа частина й тротуар є найнебезпечнішими для дитини ділянками. Якщо вдома, надворі, у саду ми ще можемо передбачити небезпеку й усунути її, то на проїжджій частині наші можливості обмежені. Вирушаючи з малюком на прогулянку, міцно тримайте його за ручку.

Заздалегідь учіть дитину правил дорожнього руху – переходити дорогу в безпечному місці – і пояснюйте, чому ви зупинилися й дивитеся по боках, перш ніж переходити вулицю. Не підпускайте маленьку дитину одну до дороги і тим більше – не випускайте її на дорогу. Навчайте дитину правил безпеки з раннього віку.

Уже дво-трирічній дитині можна показувати “зелену” та “червону” людину на пішохідному світлофорі й пояснювати, чим вони відрізняються. Варто врахувати, що до 4 років дитина не здатна зрозуміти й запам’ятати все, що їй розповідають про заходи безпеки. Важливо формувати в дитини конкретні дії безпечної поведінки. – Дитина має виходити з будинку тільки в супроводі дорослого й завжди бути під наглядом.

– Необхідно, щоб малюк тримався подалі від місць, де їздять машини. – Дитина має ходити тільки тротуаром, ніколи не переступаючи лінію бордюру. – Не можна вискакувати на дорогу слідом за приятелем, м’ячиком або собакою. – Дитина повинна розрізняти машини екстреної допомоги, для яких існують особливі правила, упізнавати їх за сигналом.

До категорії підвищеного ризику належать діти від 5 до 7 років. Ці діти енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку. Багато чинників заважають дитині адекватно реагувати на небезпеку: – Маленький зріст обмежує огляд, дитину важче помітити; – Діти ще не вміють ефективно використовувати бічний зір; – До 12 років дитина важко визначає, звідки лунає звук, і при сигналі машини може піти неправильно; – Діти імпульсивні, украй непослідовні, їхня поведінка непередбачувана; – До 7 років у дітей ще немає достатнього досвіду, щоб оцінити реальні розміри машин і відстань до них; дуже важко оцінити швидкість машини – навіть багато дорослих помиляються; – Малюк до 7 років сприймає світ не так, як дорослий: наприклад, перехід “зебра” він може вважати цілком безпечним: головне для нього – переходити точно рисочками; – Дитина впевнена, що якщо вона бачить машину, то й водій помітив її.

Крім того, багато батьків недооцінюють небезпеку, якій піддається дитина. Проводилося опитування серед 2500 батьків. 94 % опитаних не вірили в можливість дітей 5-8 років самостійно й безпечно переходити вулицю. Однак серед їхніх дітей 10 % семирічних і 15 % восьмирічних самостійно ходять до школи, перетинаючи небезпечні ділянки дороги.

Тобто кожний четвертий батько недооцінює небезпеку проїжджої частини й переоцінює можливості своєї дитини. Дитина 5 – 7 років має знати й дотримуватися таких правил: – Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину; – Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є; – Перетинати дорогу тільки в зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом); – Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин; – Обходити припарковані машини; – Якщо автобус або інший транспортний засіб закриває огляд, обійти його; – Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю; – Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом; – Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі; – Не бігти через дорогу. Пограйте з дитиною в “дорожні знаки”. Нехай вона знає, про що “говорять” дорожні знаки, розмітка, світлофор. Усе це допоможе їй краще розуміти зміст дій на дорогах, Порядок і правила руху.

ПОКАЖИ МЕНІ ДОРОГУ. Мета: навчання дитини самостійно ходити вулицею, перевірка засвоєння навичок безпечного руху. Хід гри Батько пропонує дитині йти вперед коротким безпечним маршрутом завдовжки 20-ЗО м. Дорогою звертайте її увагу на особливості дороги й на те, як треба поводитися. Попросіть дитину закінчити за вас опис дороги – нехай вона сама розповість про особливості шляху.

Якщо дитина освоїлася й легко йде попереду вас, добре описує дорогу, пограйте з нею в наступну гру. З повагою педагогічний колектив дошкільного навчального закла

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Увага діти на дорозі
Увага діти на дорозі
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email