|  | 

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС

Валентин Лукич Чемерис народився 8 липня 1936 року в с. Заїченці на Полтавщині.

Сорок років (з 1953 року) жив і працював у Дніпропетровську, де й розпочався його творчий шлях. 1971 року закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького. Працював у радгоспі, на ряді підприємств Придніпров’я, в редакціях обласних газет, видавництві “Промінь”. У 1989-1993 роках був головою Дніпропетровської організації Спілки письменників України.

Працював в адміністрації Президента України головним консультантом (1993-1994). У 1996-2001 рр. – секретар Національної Спілки письменників України, член її Президії і Вищої Ради. Нагороджений орденами рівноапостольного князя Володимира Великого (І, II, III ступенів) та святого архістратига Михаїла, Почесною грамотою і медаллю Кабміну України та іншими відзнаками.

Нині живе в Києві, працює в редакції газети “Літературна Україна”. Свій творчий шлях Валентин Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Видав 16 веселих збірок – гуморески, пародії, веселі повісті.

Зібрав і впорядкував том “Українські анекдоти”. Лауреат премії в галузі сатири та іумору ім. О. Вишні, літературно-мистецької премії ім. Ю. Маківчука, ім.

Ю. Янов-ського за кращі оповідання.

Видається з 1962 року, в тому числі й іноземними мовами. Автор 40 книг, серед яких: історичні романи з життя Стародавнього Риму (“Скандал в імператорському сімействі”) та Скіфії – “Ольвія” (видання 1983, 1985, 1990 та 1993 років), “Смерть Атея” (1990 рік, літературна премія імені Д. І. Яворницького); повісті – “її звали янголом смерті”, “Я любила Шевченка”, “Кохання в Україні”, “Життя і смерть Володимира Глібовича, князя Переяславського”, “Маруся Чурай”, “Убивство на хуторі біля Диканьки” (літературно-мистецька премія Українського фонду культури ім. І. Нечуя-Левицького), “Сім ночей” та інші, зокрема фантастичні – “Білий король детективу”, “Приречені на щастя” та багато інших.

В. Чемерис – автор низки творів для дітей. Повість “Аравійська пустеля” вміщена в підручнику з української літератури для 5-го класу, уривок з роману “Ольвія” – у хрестоматії української літератури для 7-8-х класів, у 4-му вивчається оповідання “Три секунди на вибір”.

Виступає як публіцист на шпальтах газети “Літературна Україна”, де й працює в останні роки.

У 1993 році вийшов роман В. Чемериса “Фортеця на Борисфені”, в якому розповідається про боротьбу за незалежність України. Цій же темі, тільки на іншому матеріалі, присвячено романи “Президент”, “Голгофа українського православ’я”, “Да святиться ім’я твоє, або бомба для Патріарха”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС
ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email