|  | 

Відкриття водного сезону-2012

Відкриття сезону-2012

Дніпро, Дніпродзержинськ, Дніпропетровщина… З назвами річок пов’язані численні назви населених міст України. Без топоніміки зрозуміло кому зобов’язані своїми назвами Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ. А от звична нині усім назва – Дніпро вперше з’явилася приблизно шістнадцять століть тому.

Однак задовго до того цю ріку знали як Борисфен, що з давньогрецької означає “той, що тече з Півночі”. Наші ж предки називали її Славутич, тобто “син слави”. Вшановуючи його, Т. Г. Шевченко писав: “Здається – кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна…”

Саме на Дніпрі, а точніше на штучній затоці – Новому Курилівському котловані з метою популяризації водного туризму, підвищення технічного рівня та пошуку нових талантів 20 квітня 2012 р. були проведені відкриті міські змагання з техніки водного туризму “Відкриття сезону-2012”, присвячені 80-річчю утворення Дніпропетровської області.

Подібні змагання – це перевірка сил як досвідчених туристів та спортсменів, так і початківців, що вперше тримають у руках весло. Такі заходи проводяться з метою активізації туристсько-краєзнавчої роботи, популяризації водного туризму як засобу зміцнення здоров’я, спонукають школярів до мрій і майбутніх мандрів. Як тут не згадати слова Василя Симоненка.

Гей, нові Колумби й Магеллани,

Напнемо вітрила наших мрій!

Кличуть нас у мандри океани,

Бухту спокою облизує прибій.

Хто сказав, що все уже відкрито?

Нащо ж ми народжені тоді?

Як нам помістити у корито

Наші сподівання молоді?

Кораблі! Шикуйтесь до походу!

Мрійництво! Жаго моя! Живи!

В океані рідного народу

Відкривай духовні острови!

Геть із мулу якорі іржаві –

Нидіє на якорі душа!..

Б’ються груди об вітри тужаві,

Каравела в мандри вируша.

Жоден вітер сонця не остудить,

Півень землю всю не розгребе!

Україно! Доки жити буду,

Доти відкриватиму тебе.

Мріяти й шукати, доки жити,

Шкварити байдужість на вогні!..

А якщо відкрию вже відкрите,

Друзі! Ви підкажете мені…

Мрії мріями, а змагання реальні і проводилися вони згідно Правил проведення змагань зі спортивного туризму, затверджених Президією Федерації спортивного туризму в 2008 році.

Склад команди: 3 хлопці + 1 дівчина + 1 запасний (віком від 11 до 15 років), команду супроводжував один керівник. На жаль, температура повітря була низькувата, тому в змаганнях взяли участь найвитриваліші, найсміливіші, всього 13 команд навчальних закладів міста Дніпродзержинська (78 осіб).

Перед водним стартом вклонитися оспіваному у піснях та легендах ласкавому і ніжному, похмурому і грізному Дніпру-Славутичу-Борисфену і в черговий раз прослухали інструктаж щодо безпечної поведінки під час подорожі.

Потім було урочисте відкриття, винос і підйом прапору України, привітання й побажання, ознайомлення з етапами дистанції…

Дистанція І класу. Змагання пройшли в 2 етапи:

– байдарка “Таймень-2” (проходження 7 воріт, з них – 3 з реверсом, 2 –

Оборотні);

– катамаран-2 (проходження 7 воріт, всі прямі).

Змагання пройшли на високому організаційному рівні без травм і протестів. Активними були не тільки спортсмени, а й уболівальники.

Керівники спілкувалися, ділилися досвідом і просто милувалися краєвидами. Згадались слова М. Гоголя: “Чудовий Дніпро у тиху погоду, коли вільно і плавно мчить крізь ліси й гори повні води свої. Ані ворухнеться, ані загуркотить.

Дивишся і не знаєш, іде чи не йде його велична широчінь, і здається, неначе увесь вилитий він із скла і неначе блакитний дзеркальний шлях, без міри в ширину, без кінця в довжину, плине і в’ється по зеленому світу. Любо тоді й жаркому сонцю глянути з височини і опустити промені у холод скляних вод, і прибережним лісам яскраво відбитися у водах.

Зеленокудрі! Вони припали разом з польовими квітами до вод і, схилившися, дивляться у них – і не надивляться, і не намилуються світлим образом своїм, і посміхаються до нього, і вітають його, киваючи гіллям. Всередину ж Дніпра вони не сміють глянути: ніхто, крім сонця й блакитного неба, не дивиться туди.

Мало який птах долетить до середини Дніпра. Розкішний! Нема рівної йому ріки на світі”.

Здавалося, що немає рівних нашим неодноразовим переможцям. Та ось команду НВК “Гармонія” наздогнала команда СЗШ № 30, з незначним відривом поділили 2 місце команди НВК № 7 та СЗШ № 10, на 3 місці – команда технічного ліцею № 1.

Вітаємо переможців і бажаємо нових успіхів!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Відкриття водного сезону-2012
Відкриття водного сезону-2012
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email