|  | 

Відповіді на білет № 7 ДПА-2013 9 клас “Світова література”

1. Охарактеризуйте Веди, Біблію, Коран як пам’ятки світової літератури.

Коран – святе письмо мусульман, сакральна книга ісламської религії. За канонами ісламу, це божественне одкровення, дане богом Аллахом всім юдям, а першому – пророкові Мухаммеду (Магомету) через ангела Джабраїла. Був записаний зі слів самого Мухаммеда, який жив у 6-7 століттях та його сподвижників.

Це збірник проповідей, притч, повчальних розповідей та молитв.

Коран утверджує владу єдиного бога – Аллаха. Книга розповідає про добро та зло, про дозволене та заборонене, про коранічний шлях життя людини. Коранічний шлях вважається правильним, він містить закони устрію родини та суспільства, держави й економіки, правила повсякденного життя.

Суворе дотримання цих правил – запорука щастя та благості.

Коран містить молитви, які треба проказувати під час щоденних молитв – намазів правовірних мусульман. Книга встановлює також інші ритуали поклоніння Аллахові, наприклад, хадж у Мекку та піст у місяць Рамадан. Вважається, що сам Коран був даний Мухаммедові саме у Рамадан.

Коран складається з 144 сур (глав). Ісламська філософія та культура, арабська мова та література багато чим завдячують Коранові.

Ве? ди – священні тексти світової религії індуїзму. Створені протягом двох тисячоліть до нашої ери, записані на прадавній арійській мові санскрит. Веди складаються з чотирьох книг. В них згадуються майже 1999 богів індуїзму, які поділяються на небесних та земних, головним з яких є громовержець Індрі.

Назва Вед походить від слова “знати”, “відати”. За легендою, Веди дани були наймудрішим людям богом Брахмою.

У Ведах зібрани молитви, гімни богам, магічні заклинання та замовляння. Все це має поетичну форму. Веди розглядають людину насамперед як духовну істоту. Ії спасіння та щастя – в позбавленні ланцюгів матеріального світу та долученні до божественної сутності.

Також Ведм розповідають про будову Всесвіту, закони часу та міроустрію, природи тощо.

Ригведа – найстаріша книга – книга гімнів богам.

Самаведа – книга пісень.

Яджурведа – книга жертвоприношень.

Артхарваведа – книга заклинань.

Біблія – священна книга християнської религії. Вважається, що дана Богом через його пророків. Біблія містить розповіді про про створення світу, заповіді праведного життя, моральні принципи та настанови, стародавні легенди, фрагменти історичних хронік, хроніки діяння та послання святих апостолів, проповіді та притчі.

Біблія складається зі Старого Заповіту та Нового Заповіту. Старий розповідає про життя єврейського народу, що вважавться, за доктриною, обраним Богом. Ця книга священна також для світової релігії іудаїзму. Поява Ісуса Христа, сина Божого, розділяє Старий і Новий Заповіти.

Новий Заповіт – це Євангеліє та Діяння апостолів. Євангеліє розповідає про Христа та спасіння людства через його смерть та чудесне воскресіння.

Біблейська мораль та настанови могутньо вплинули на розвиток світової цивілізації. Образи, сюжети з Біблії стали невичерпним джерелом натхнення мистецтва та літератури.

2. Розкрийте моральний сенс історії злету й падіння крихітки Цахеса у творі Е. Т. А. Гофмана.

Крихітка Цахес, герой одноїменного твору Гофмана, був потворним скособоченим карликом. Але доля в образі феї Розабельєрде всміхнулася йому. Фея подарувала Цахесові три золоті магічні волосини.

Відтак, Цахес став вважатися людьми кращим, ніж був. Тобто, гожим, розумним, талановитим.

Чари діють майже на всіх людей, вони втішаються з Цахеса: “О, пані Лізо, який у вас милий та гожий хлопчик!”. Коли хтось в оточенні Цахеса чимось прославляється, це відразу приписується карликові, а в його брутальних витівках обвинувачують інших.

Завдяки магічному дарункові, крихітка Цахес, прозваний Цинобером, живе без турбот в палаці, стає важливою персоною в міністерстві закордонних справ.

Але карлик від таких великих можливостей не стає кращим. Навпаки, він радий, коли присвоює собі досягнення інших. Цахес поводить себе підло щодо оточуючих, іде “по кістках”.

Потворну сутність карлика спочатку бачать тільки студенти Балтазар та його товариш.

Коли чари розсіюються, зацькований Цахес від сорому знаходить ганебну смерть у горщику з нечистотами. Остання милість полягає у тому, що Цинобер запам’ятався людям все-таки гожим, а не потворним.

Отримавши чарівний дар, крихітка Цахес не витримав морального випробування, не постарався стати гідним його. Як каже сама фея: “Я думала, чудесний зовнішній хист, яким я тебе обдарувала, осяє благотворним променем твою душу і збудить внутрішній голос, що скаже тобі: “Ти не той, за кого тебе вважають, тож намагайся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся!” Але ніякий внутрішній голос у тобі не прокинувся. Твій зашкарублий, мертвий дух не зміг піднестися…”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Відповіді на білет № 7 ДПА-2013 9 клас “Світова література”
Відповіді на білет № 7 ДПА-2013 9 клас “Світова література”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email