|  | 

Виховне значення образу Діна Сенда (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

6 клас

ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ

Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

Виховне значення образу Діна Сенда (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”)

Коли людину починають вважати дорослою? Мабуть, це визначається не віком, а тим, як поводиться особа, які вчинки здійснює. На такі думки наводить образ головного героя роману Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – Діка Сенда.

Як відомо з твору, хлопчик був сиротою. Його підібрали на ріжку піщаної коси Ченді-Гук, що утворює вхід до порту Нью-Йорк у гирлі річки Гудзон, через декілька днів після народження. Дік Сенд виховувався в дитячому будинку.

Ще в дитинстві він дав собі обіцянку – стати людиною. А ще хлопчик мріяв про море. Капітан Халл, з яким він познайомився, представив його Джеймсу Уелдону, який і віддав його до школи у Сан-Франциско.

Дік охоче вчився, захоплювався географією та історією подорожей, прагнув швидше вирости, щоб вивчати вищу математику і навігацію.

Приємно, що Дік Сенд пам’ятав тих, кому він зобов’язаний таким неочікуваним поворотом долі. Хлопець був вдячний Уелдонам за доброту і відповідав безмежною відданістю. Місіс Уелдон була йому за матір, малого Джека він любив як рідного брата. “Його покровителі добре знали, що посіяне ними зерно впало в родючий Грунт.

Серце юного сироти повнилося вдячністю, і він не вагаючись пішов би у вогонь і воду за тих, що дали йому освіту та напутили на добро”.

І вони не помилилися. Після загибелі капітана Халла Дік Сенд узяв на себе обов’язки капітана, боцмана, матроса. Звичайно, йому бракувало знань з навігації, він не вмів користуватися деякими приладами, та все-таки не злякався труднощів і вперто йшов до мети.

Він звалив на свої плечі відповідальність за життя команди шхуни “Пілігрим”, хоча йому було лише п’ятнадцять років.

Дік Сенд був надзвичайно добрим і милосердним. Хлопець турбувався про місіс Уелдон, маленького Джека, про собаку Дінго, негра Геркулеса, намагався підтримати няньку Нен і жодного разу не подумав про себе.

Образ Діка Сенда може бути яскравим прикладом відваги і мужності, взірцем для багатьох сучасних юнаків. Він надійний і порядний. Його можна назвати справжньою Людиною, на яку завжди можна покластися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Виховне значення образу Діна Сенда (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Виховне значення образу Діна Сенда (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email