|  | 

Виховний захід до “Дня мами”

Мета. Закріплення в учнів навичок виразного читання віршованих творів та розвитку їхніх артистичних здібностей. Виховувати глибоку любов і повагу до матері – засновниці і продовжувачки роду людського, чуйність і доброту до найдорожчої у світі людини. Розвивати естетичний смак учнів.

Учасники: дві команди (по 10 дівчаток ), хлопці – група підтримки. Журі: завуч, методист, дві мами, педагог-організатор. Місце проведення: актова зала, прикрашена повітряними кульками та плакатами: Вернісаж “Це моя мама”. Написи “Нумо дівчата!”. Хід виховного заходу

Вступне слово. Ведучий. Сьогодні ми зібралися для того, щоб привітати наших найдорожчих у світі людей – своїх матусь і бабусь з Днем матері.

Ми з любов’ю і вдячністю хочемо сказати: – Спасибі вам, дорогі наші матусі, за недоспані ночі, за ваші колискові пісні, за любов, тепло та ласку. Бажаємо всім вам завжди бути молодими, здоровими, веселими і щасливими. Нехай ваша доля завжди оберігає вас! До свята треба приготувати та накрити святковий стіл, розважити гостей, поспівати і потанцювати, а потім все прибрати. От ми й подивимося, як із цим впораються наші майбутні господині.

Журі дуже уважно спостерігатиме та оцінюватиме їхні вміння. Слово надається нашим дівчаткам. (Під музику заходять дві команди в шикуються в центрі зали.)

Команда 1. 1 учениця. Матусю моя дорогенька, Це свято даруєм тобі. Яка ж бо ти гарна, рідненька,

А очі які голубі! 2 учениця. Такі голубі, ніби небо, Мов проліска синього цвіт. Ніколи їм плакать не треба,

Хай радість несуть і привіт!.. 3 учениця. Від тебе – все! І хліб, і весен перший цвіт, І срібний обрій, і криниця чиста.

І сонця жар, і мрій стрімкий потік, І за селом стежина серед жита. 4 учениця. Від тебе – все! Любов і радість, визнання, І доброта, і щедрість долі, На тебе я рівняюся щодня,

Радію і милуюся тобою. 5 учениця. Спасибі вам, рідні мами, Що ви тут сьогодні з нами,

До вас наше щире слово: Усі разом. Матусі!

Бабусі! Будьте здорові! 6 учениця. Скільки в мами сонця, щирого тепла.

Скільки в мами радості, щедрого добра. А в руках матусі праця без кінця. А в устах матусі слово мудреця. 7 учениця. Як нам не любити неньку дорогу?

Ми перед матусею вічно в боргу. У душі матусі почуттів глибінь. А в очах матусі неба голубінь.

Команда 2. 1 учениця. За все, що маю, дякую тобі. За все, що маю і що буду мати. Ночами сняться зорі голубі І вишні спілі на причілку хати.

Я сонечко вплету в твої чудові коси, І небо прихилю, й зберу перлини-роси. Вінок сплету для милого чола, Аби лиш щасливою була. 2 учениця.

Про що виспівує струмок? – Про літо золоте. Про що співає колосок? – Про те, що він росте.

Про що виспівує земля? – Про неба синеву. Про кого ми співаємо? – Про маму дорогу. (Діти виконують пісню “Мамине свято”(музика О. Зноско-Боровського, слова Т. Волгіної )).

3 учениця. Мама – досвітня пташинка Лиш засіріє, вже Ходить по хаті навшпиньки, Наче мій сон стереже.

Мама – то сонечко рідне. Сонечко, хоч і земне, – Слово її заповітне. Гріє і живить мене.

4 учениця. Матусю, мамо, Люба наша ненько,

Тобі на свято квіти ми несем. Ти наше сонце, матінко рідненька, Ти над усе для нас, ти над усе! 5 учениця. Нехай світанок травневим святом

Як сад чудовий, пишно зацвіте. Хай сяє сонцем в серці Слово Мати – Таке незгасне, вічне і святе! 6 учениця.

Нехай хоч і в маленькім ділі, Та руки в нас уже умілі. Для вас, наші славні мами, Ростемо помічниками. І подарунки змайстрували

Своїми власними руками. (Звучить музика. Діти вручають своїм матусям в бабусям подарунки). Привітання команд.

Ведучий. Прошу представити команди. Команда 1. Учасники. “Господині”!

Ведучий. Ваш девіз? Учасники.

Ми умілі, працьовиті, Для матусь ми – помічниці. Ведучий.

Команда 2. Учасники. “Дзвіночки”! Ведучий. Ваш девіз? Учасники.

Ми дівчаточка гарненькі, Як дзвіночки веселенькі. Ведучий.

Прошу команди привітати одна одну! 1 команда. Команді “Дзвіночки” привіт!

2 команда. Команді “Господині” привіт! (Члени команд тиснуть один одному руки ). (Журі оцінює девіз, назви, артистизм команд за 5-бальною шкалою).

Конкурси. (Під час проведення конкурсів звучить весела музика). Ведучий. Отже, уявіть, що вам необхідно накрити стіл.

Найперше, що ви робите – готуєте страви. У вас обмаль часу. Готуємо салати та тушковану картоплю. Для салату потрібно нарізати овочі. А картоплю треба почистити.

Ось зараз ми побачимо як наші дівчатка вміють готувати. Перший конкурс: “Чищення картоплі, приготування салату”. (По дві учасниці від команди).

Дівчаткам дають по 2 картоплини (варені), по 2 морквини та майонез. Необхідно почистити й нарізати овочі та заправити їх майонезом. Виграє та команда, гравці якої швидше та краще почистять і наріжуть овочі та заправлять їх майонезом, час – дві хвилини.

Обладнання: 4 стільці, 4 тарілки, 8 варених картоплин, 8 морквин, 4 ножі, 4 порції майонезу, свисток, секундомір. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою). Другий конкурс: “Ліплення вареників”.

(По дві учасниці від команди). На столах у кожної команди – тісто, начинка, борошно. Необхідно зліпити по п’ять вареників. Виграє та команда, гравці якої швидше та краще зліплять по п’ять вареників, протягом трьох хвилин. Обладнання: 4 стільці, 4 тарілки, 1 кг тіста, поділеного на 4 порції, 4 порції начинки, 4 порції борошна, 4 чайні ложки, 4 дощечки, 4 качалки, свисток, секундомір.

(Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою). Ведучий. Отже, страви ви приготували. А щоб їх подати, необхідно сервірувати стіл. Третій конкурс: “Сервірування столу до обіду” (По одній учасниці від команди).

Дівчатка за 3 хвилини мають сервірувати стіл (накрити скатертиною, поставити посуд, покласти столові прибори та серветки). Виграє той, хто краще та швидше сервірує стіл. Обладнання: 2 скатертини, по 2 набори столового посуду, столових приборів, серветок, секундомір та свисток. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою)

Ведучий. Святковий настрій створюють квіти. Четвертий конкурс: “Складання букету”. (По одній учасниці від команди). В учасниць є різні квіти, які необхідно скомпонувати в букет.

Перемагає та школярка, котра швидше та краще оформить букет. Обладнання: 2 набори квітів. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою) Ведучий. Стіл накрили, гарно його прикрасили, святково вдягнулися і чекаємо гостей.

Але лишенько, у вас відірвався гудзик. Що робити? Ось-ось прийдуть гості. П’ятий конкурс: “Пришивання гудзика”. (По одній учасниці від команди).

Необхідно пришити гудзик до тканини. Виграє той, хто швидше і краще зробить це. Обладнання: 2 клапті тканини, 2 голки з ниткою, 2 гудзики, секундомір, свисток. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою) (Поки журі оцінює конкурс, хлопці з групи підтримки танцюють танок).

Ведучий. Прийшли гості, сіли за стіл, пригостилися. А тепер можна їх розважити.

Шостий конкурс: “Конкурс пісні”. Кожна команда виконує пісню про маму. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою)

Сьомий конкурс: “Конкурс танців”. (По 2 пари від команди). Звучить “Полька”. Два хлопчики з групи підтримки кожної команди запрошують до танцю дівчаток.

Оцінюється те, як хлопці запрошують дівчаток до танцю, як вони дякують дівчаткам після танцю. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою) Восьмий конкурс: “Конкурс капітанів”. Для капітанів підготовлено чотири конверти з прислів’ями та два конверти з віршами.

Розігрується черговість. Кожен з капітанів бере по черзі закритий конверт із завданням і відповідає. На обдумування дається по хвилині на прислів’я і по дві хвилини на вірш. Продовжити прислів’я. Погане слово краще проковтнути, ніж…(промовити).

Більше думай, а менше…(говори). Нема друга – шукай, а знайшов – …(бережи). Справжні друзі пізнаються в…(біді). Вставити пропущені слова у віршику.

Відшуміли поза гаєм Щедрим колосом…(поля). Називається… (врожаєм) Те, що родить нам земля.

Хто в хустині червоненькій Став у лісі між…(дубів)? Може, дівчинка…(маленька)

Назбирать прийшла грибів? Обладнання: 6 конвертів, секундомір, свисток. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою)

Дев’ятий конкурс: “Конкурс художників”. (По одній учасниці від команди). Потрібно протягом трьох хвилин намалювати листівку до дня Матері. Оцінюється оригінальність та охайність.

Обладнання: 2 аркуші паперу для малювання, 2 набори олівців, секундомір, свисток. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою) (Поки журі виставляє оцінки, хлопці з групи підтримки 2 команди танцюють танок). Ведучий.

Гості пішли. Господарям треба прибрати, помити посуд, випрати скатертину, серветки та рушники. Підсумковий конкурс: “Розвісити білизну”. Білизну випрали, а тепер необхідно її розвісити. Хлопчики з групи підтримки натягують скакалки, а дівчата розвішують білизну (рушник, скатертину, серветки) і закріплюють прищепками.

Виграє той, хто швидше та охайніше розвісить білизну впоравшись за 2 хвилини. Обладнання: 6 скакалок, 2 рушники, 2 скатертини, 6 серветок, секундомір, свисток. (Журі оцінює конкурс за 5-бальною шкалою)

Підсумок. Заключне слово ведучого. Журі підбиває загальний підсумок та оголошує переможців.

Нагородження учасників та переможців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Виховний захід до “Дня мами”
Виховний захід до “Дня мами”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email