|  | 

Визначте художні особливості оповідань А. Чехова: “Людина в футлярі”, “Агрус”, “Про любов”, “Іонич”. Розкрийте роль символічної деталі, психологічного підтексту, відкритого фіналу

Визначте художні особливості оповідань А. Чехова: “Людина в футлярі”, “Агрус”, “Про любов”, “Іонич”. Розкрийте роль символічної деталі, психологічного підтексту, відкритого фіналу.

.Світ нудних людей… (У пізніх творах Чехов змальовує світ нудних людей, припускаючи гротескне перебільшення, оскільки метою його є не змалювання з натури, а художнє узагальнення, осмислення життя. Це особливо відчутно в оповіданнях 1898 року – “Людина в футлярі”, “Агрус”, “Про любов”.) ІІ. Суспільне життя в центрі уваги. (Дослідники вважають, що Чехов у названих оповіданнях досліджує три основні інститути суспільного життя, на яких тримається все: категорія влади – “Людина в футлярі”, категорія власності – “Агрус”, категорія сім’ї – “Про любов”.) ІІІ. Чеховський маленький “Декамерон”. (За формою й справді три оповідання нагадують відомий твір Боккаччо “Декамерон”. Оповідачі зібралися перечекати негоду під час полювання й розповідають історії з життя одне одному.

Та, на відміну від італійського автора, Чехов вдається до узагальнення й через образи оповідачів. Так, після оповідання про Бєликова учителя Буркіна читач раптом розуміє, що й сам оповідач, схоже, заражений бєликовщииою.) ІV. На чому тримається влада? (Чехов поступово показує, що дивакуватий Бєликов не такий вже й безневинний. Він тиснув, пригнічував, викликав страх, бо втілював характерні особливості російської державності тих часів: ненависть до вільнодумства, страх перед новим, поліційні вихватки. По суті, саме такі, як Бєликов, роблять життя нудним, суворим, бездумним.

А це призводить до викривлення уявлень про сутність людського життя, як в “Агрусі”.) V. Роздуми про щастя й добро. (Життя Миколи Івановича Чимша-Гімалайського – теж своєрідний футляр, яким він відмежувався від усього світу заради досягнення сумнівної мети – купівлі ділянки для висадки агрусу. Івана Івановича, який розповідає про свого брата, хвилює думка про те, чим щаслива людина і як вона ставиться до інших. Він закликає невтомно творити добро, бо тільки тоді можна сподіватися бути щасливим.

Адже кожен із нас – то частина великої спільноти – людства.) VІ. Безвихідь “футлярного існування”. (В оповіданні “Про любов” живе почуття героїв гине, не витримавши доказів занадто тверезого розуму людей, які звикли до свого футляру й не бажають з ним розлучатися.

У світі напівіснування, у нудному світі “правильних” футлярних людей кохання теж набуває форми скороченої, ніби для того, щоб легше було й її запроторити у той футляр. Таким чином усі три оповідання мають єдину ідею: показати вичерпаність віджилих підвалин суспільного життя і показати необхідність оживлення духовного життя задля відновлення духовних цінностей.)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Визначте художні особливості оповідань А. Чехова: “Людина в футлярі”, “Агрус”, “Про любов”, “Іонич”. Розкрийте роль символічної деталі, психологічного підтексту, відкритого фіналу
Визначте художні особливості оповідань А. Чехова: “Людина в футлярі”, “Агрус”, “Про любов”, “Іонич”. Розкрийте роль символічної деталі, психологічного підтексту, відкритого фіналу
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email