|  | 

“Володимир вибирає віру” скорочено – літописні оповіді

У 986 році прийшли з Волги болгари магометанської віри й стали намовляти князя Володимира прийняти їхню віру. Князь розпитав про закони цієї віри й, дізнавшись про заборони – не їсти свинини й не пити, відмовився. Потім прийшли іноземці з Рима від Папи Римського й розповіли про свою віру.

Володимирові не сподобалося те, що треба суворо поститися, смиряти дух і тіло своє. За німцями (католиками) прийшли євреї й запропонували свою віру. Коли князь спитав, де ж їхня земля, то виявилося, що Бог розгнівався на євреїв і розсіяв їх по всьому світу, а землю віддав християнам. Греки прислали до Володимира свого філософа, і той розповів князеві про Ісуса Христа, про царство небесне, про гріхи, про рай і пекло, показав картину Страшного суду.

Володимир сказав, зітхнувши, що добре тим, хто буде в раю, і горе тим, хто потрапить у пекло. Філософ сказав, що коли князь хоче бути з праведниками, потрібно хреститись. Ця думка запала в серце Володимирові, але він вирішив ще почекати, розвідати краще про всі віри. Філософа ж відпустив із багатими дарами.

Коментар: Літопис розповідає про те, що Володимир мріяв про сильну державу із єдиною вірою, яка б об’єднала весь народ. Він придивлявся до всіх послів, розпитував про їхню віру, намагався обрати найкращу, ту, яка б згуртувала, зробила державу та владу сильною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: “Володимир вибирає віру” скорочено – літописні оповіді
“Володимир вибирає віру” скорочено – літописні оповіді
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email