|  | 

ВОВКИ

ВОВКИ. 1. Персонажі давньоукраїнської міфології. За старовинною легендою, в степах ОРІАНИ мешкало плем’я ДОБРИЧІВ, які займалися збиральництвом, ні з ким не воювали, не вбивали тварин, не їли м’яса, несли з собою мир, злагоду і божественну шану до природи. А ще вони збирали цілющі трави, коріння, дикі плоди й лікували людей, сусідні племена.

Одного разу їм зустрілося розбите РОСАМИ військо варварів (готів), які захотіли зробити з добричів своїх вояків. Але мирне плем’я рішуче відмовилося брати зброю. Тоді варвари почали вирубувати плем’я добричів.

Це уздрів з Вирію громовержець Перун і, кинувши на варварів вогненну стрілу, перетворив їх у вовків, а добричів – у овець.

Відтоді, за легендою, існують на світі вовки і вівці. (За М. Кожухар-Плачиндою).

2. Давньоукраїнське плем’я, що мешкало на берегах Росі й частина якого переселилася (приблизно в XII ст. до н. є.) до стародавньої Італії, де зайняло територію уподовж Тиренського моря. Будували міста, в назвах яких зберігали пам’ять про свою батьківщину – ОРІАНУ: Попелі (Apuli), Анти (Antium), Оратанія (Artana) та ін. З часом плем’я занепало внаслідок відсутності єдності між давньоукраїнськими племенами.

Було повністю винищене римлянами під час нерівної битви 460 року до н. є. (За Т. Лівієм).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ВОВКИ
ВОВКИ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email