|  | 

Всеволод Нестайко (1930)

Українська література 6 клас

ПРИКМЕТИ ВЕСНИ

Всеволод Нестайко (1930)

Важливу роль у творах письменника відіграє мотив таємниці – Над усім, що відбувається в повістях Нестайка, витає усмішка доброї людини, – автора, який розуміє своїх героїв, любить їх.

Любов Кіліченко

Український дитячий письменник Всеволод Нестайко народив ся 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині у родині службовців. Дитинство його було безрадісним: рання втрата батька, голод, війна.

Після війни п’ятнадцятирічний юнак складає екстерном іспит і закінчує школу із срібною медаллю. У 1947 році він вступає на філологічний факультет Київського університету, після закінчення якого працює редактором видавництв “Молодь” і “Веселка”. Свою любов до Країни Дитинства письменник пояснював бажанням знову пережити дитячі роки, але не так, як жилося, а так, як мріялося.

Книги В. Нестайка читають школярі ось уже декількох поколінь. Найулюбленішими є “Супутник “ЛІРА-3”, “Незвичайні пригоди в лісовій школі”, “Надзвичайні пригоди Робінзона Крузо”.

Твори Всеволода Нестайка перекладені англійською, німецькою, французькою, іспанською, угорською, російською, румунською, грузинською та іншими мовами.

У 1982 році за повість-казку “Незвичайні пригоди у лісовій школі” письменник удостоєний літературної премії ім. Лесі Українки.

Що? Коли? Чому? Як?

1. Пригадайте основні віхи біографії Всеволода Нестайка. 2. Як ви розумієте вислів “Країна Дитинства”? 3. Який твір письменника удостоєний літературної премії ім.

Лесі Українки?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Всеволод Нестайко (1930)
Всеволод Нестайко (1930)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email