|  | 

Втілення в романі Камю “Чума” рис екзистенціалізму

Основу філософії екзистенціалізму складає поняття існування людей, буття. Представники цього напрямку були переконані, що людина народжується не з першим криком, а коли вперше починає усвідомлювати своє місце в світі. А для того, щоб особистість досягла стану екзистенції, необхідні “граничні ситуації”, небезпечні для життя. Альбер Камю – відомий письменник-екзистенціаліст.

Його Роман “Чума” набув відразу шаленої популярності. Сюжет твору побудований на розповіді про зачумлене містечко Оран. Проте історією страшної хвороби не вичерпується його зміст.

Насправді він набагато глибший. В цьому творі дуже яскраво втілюються риси екзистенціалізму. Сама назва вже багатоасоціативна.

В той час чумою називали фашизм. Та й опис поведінки зачумлених людей дуже нагадує поведінку людей на початку війни – їх небажання вірити у лихо, заперечення, байдужість. З часом люди діляться на два типи: тих, хто бореться з чумою, і тих, хто намагається скористатися цією ситуацією.

Така поведінка під час епідемії чуми в творі Камю дуже нагадує роман Бертольда Брехта “Матінка Кураж”, де головна героїня шукає зиску з війни. Отже, чума – це втілення “хвороби” суспільства, що проявляється в різний спосіб. Для Камю чума – це також втілення й узагальненого світового зла.

Несумнівною рисою екзистенціалізму є песимістичний фінал твору. Хоча чуму мешканці подолали, але нікому не відомо, коли вона знову проросте. Адже, на думку героя твору, а отже і самого автора, паростки чуми ніколи не зникають, а лише можуть причаїтися та чекати нагоди знову проявитися. Такий кінець твору – цілком у стилі екзистенціалістів, що вважали світ абсурдним, а людину – не здатною отримати остаточну перемогу над злом. Але це не значить, що Камю не вірив у людей, навпаки він шукав ті якості, що допомагають людям протистояти “хворобам” суспільства.

Тому його роман “Чума” не стільки констатація безнадійності людства, скільки засторога, спроба довести важливість боротьби. Так, у творі він створює образи людей, які розуміють своє призначення у світі, що здатні протистояти злу. Лікар Ріє неухильно виконує свої обов’язки під час чуми, докладає зусиль, щоб полегшити страждання хворих. А створені ним санітарні дружини – є дієвим методом боротьби проти хвороби.

Журналіст Рамбер залишається у зачумленому місті, хоча має можливість його покинути. Його почуття відповідальності, навіть якщо це не стосується його особисто, вражає читача. Альбер Камю втілював у своїх творах риси екзистенціалізму, намагаючись застерегти людство від небезпеки остаточного знецінення людського буття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Втілення в романі Камю “Чума” рис екзистенціалізму
Втілення в романі Камю “Чума” рис екзистенціалізму
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email