|  | 

Характерні риси байронічного героя (за творчістю Дж. Байрона)

Ім’я Байрона асоціюється з романтичним поглядом на світ. В творах автора зародився особливий герой – розумний, самотній, розчарований романтик. Вперше такий образ з’явився на сторінках поеми “Паломництво Чайльд-Гарольда” і відразу сподобався читачам.

Пізніше герої з подібними рисами стали з’являтися в творчості інших письменників. Так виник байронічний тип героя. Байронічний герой – це літературний образ, “батьком” якого є Дж. Байрон. В основному це самотня молода людина, часто з таємничим минулим.

Герой зневажливо ставиться до суспільства, в якому відчуває себе чужим. Він страждає від нереалізованих романтичних ілюзій, вважає, що заслуговує на кращу долю. Така людина має сильний характер, бунтівну вдачу.

Класичний байронічний герой – розчарований романтик, мандрівник та вигнанець. Він здатен на сильні почуття, хоча часто ховає їх за іронією. Герой не хоче миритися з умовностями суспільства, ставить себе вище за будь-які закони. Впевненість у своїй правоті призводить до егоцентризму.

Джордж Байрон створює цілу галерею таких героїв – Чайльд-Гарольд, Мазепа, Прометей і т. д. Послідовники творчості Байрона також створювали подібні образи. Отже, до характерних рис байронічного героя можна віднести: – Високий рівень інтелекту. Герой легко пристосовується до нових обставин, проявляє кмітливість заради власної вигоди. – Цинізм та зарозумілість. Це проявляється у відношенні до людей чи подій.

Герой вважає себе вищим за інших. Навіть відношення до влади є зневажливим. Через що така людина часто стає вигнанцем.

– Егоцентризм. Герой перестає відчувати докори сумління, вважає себе завжди правим. – Прямолінійність. Людина безкомпромісна, не визнає лицемірства.

– Меланхолія. Байронічний герой дуже рано “переситився життям”. Він шукає в житті справжнього діла, але не знаходить.

Його охоплює сильна нудьга і самотність. – Приємна зовнішність, стиль, такт. Така людина завжди намагається бути взірцем стилю. Одна з причин – потреба в постійному завоюванні жінок.

– Таємничість. Та риса, яка особливо приваблює жінок, а також провокує до різних проблемних ситуацій. Англійський автор Дж. Байрон дав світові героя, який став художнім втіленням духу епохи романтизму.

Для нього характерні: розчарованість у житті, протест проти умовностей, нудьга, пошуки шляху, розчарування в ідеалах та меланхолія. Сам поет з часом зумів подолати в собі такі песимістичні настрої, віднайшов шлях до самого себе та світу. “Я у собі не замикаюсь”,- пише Байрон. Будь-яка людина здатна стати творцем світової історії, якщо подолає в собі лінь, егоїзм та душевну пустоту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Характерні риси байронічного героя (за творчістю Дж. Байрона)
Характерні риси байронічного героя (за творчістю Дж. Байрона)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email