|  | 

Хліб – усьому голова (за поезією “Бесіди з внучкою про хліб”) – ІІІ варіант – ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Хліб – усьому голова (за поезією “Бесіди з внучкою про хліб”)

III варіант

Хліб – це основа життя людини, а хлібороб – найпочесніша професія для неї. Хліб є святинею для кожної трудящої людини. Недарма здавна хлібину робили круглою, наче сонце. В поезії “Недожата нива” розповідається про те, як під час Другої світової війни солдат, який в мирному житті був хліборобом, не від

Почив перед боєм. Він не зміг залишити поле без жатви. І вночі, коли всі солдати відпочивали, він при світі місяця жав хліб. А вдень, під час бою, солдат загинув на цьому полі.

Він не міг терпіти, щоб була сплюндрована чиясь праця, щоб був споганений хліб – святиня для трударя. І той солдат загинув за хліб, за лан, за свою країну, захищаючи їх.

В “Нетиповому випадку на майдані” розповідається про зовсім інше ставлення до хліба. Хлопчики ганяють хлібину, наче м’яч. А мимо йдуть люди, спішать байдужі у своїх справах. Аж ось прийшла якась бабуся.

Вона нічого не сказала хлопчикам. Тільки підняла хліб, обтерла його і заплакала. Заплакала від образи за хліб, від сорому за хлопців, від байдужості людей навкруги. Адже в тому маленькому шматку хліба-і сонце, і сила нашої землі та води, піт праці хліборобів, кров тих солдатів, що полягли в боях, захищаючи нашу землю від загарбників.

Мені було соромно за хлопців, шкода бабусю і хліб. А ще мені не зрозуміло, чому ніхто з перехожих не зробив зауваження тим хлопчикам, що ображали хліб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Хліб – усьому голова (за поезією “Бесіди з внучкою про хліб”) – ІІІ варіант – ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО
Хліб – усьому голова (за поезією “Бесіди з внучкою про хліб”) – ІІІ варіант – ВОЛОДИМИР БРОВЧЕНКО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email