|  | 

Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став

Матеріал уроку. Тарас Шевченко “Ой діброво, темний гаю”. Прислів’я.

Мета. Закріпити знання учнів про дитячі роки поета: ознайомити учнів із поезією Т. Шевченка; розвивати пам’ять, навички виразного читання віршів напам’ять; розкрити красу поетичних образів: виховувати естетичні смаки.

Обладнання. Портрети Т. Шевченка, збірки творів, ілюстрації батьківщини поета.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Літературна гра “З якого твору”.

“Неначе сонце засіяло,

Неначе все на світі стало

Моє… Лани, гаї, сади!..”

(“Мені тринадцятий минало”)

“…Стан високий, лист широкий

Марне зеленіє;

Кругом поле, як те море

Широке, синіє…” (“Тополя”)

“…Лихо мені з вами!

Нащо стали на папері

Сумними рядами?..” (“Думи мої, думи мої”)

“Сім’я вечеря коло хати,

Вечірня зіронька встає,

Дочка вечерять подає…” (“Садок вишневий коло хати”)

“Крізь верби сонечко сідає

І тихо гасне. День погас,

І все почило…” (“І досі сниться…)

“Тихесенько вітер віє,

Степи, лани мріють,

Між ярами, над ставами

Верби зеленіють…” (“Світає…”)

III. Мовна розминка.

– З окремих рядків скласти вірш.

– Розмовляють з полем.

Тополі по волі

Сади рясні похилились.

Стоять собі, мов сторожа.

– Сама заснула коло їх

Поклала мати коло хати

Та соловейко не затих.

Маленьких діточок своїх;

Затихло все, тільки дівчата

Сади рясні похилились,

Тополі по волі стоять собі,

Мов сторожа, розмовляють з полем.

Поклала мати коло хати

Маленьких діточок своїх;

Сама заснула коло їх.

Затихло все, тільки дівчата

Та соловейко не затих.

IV. Опрацювання вірша “Ой діброво, темний гаю”.

– Чи уважно ви читаєте? (запис на дошці)

Ой діброво – зелений гаю!

Тебе одягає двічі на рік… Багатого

Собі тата маєш.

– Прочитайте та виправте.

1. Словникова робота.

Риза – парадний одяг священослужителів.

Гава – те, що покриває, оповиває; покривало.

2. Робота над прислів’ями.

– Складіть прислів’я. (Підручники закриті, запис на дошці.)

НЕПРАВДУ ТАРАСОВЕ ЗБОРОЛО СЛОВО

Правильність звіряють з підручником. (Тарасове слово неправду збором.)

V. Підсумок уроку.

Багато є в світі прекрасних постів, кожен народ має своїх співців. Але тільки Тарас Шевченко здобув таке всенародне визнання. З давніх-давен в українських оселях під вишитими рушниками поряд з іконами можна побачити портрет Тараса Шевченка.

Його поетичне слово звучить у різних куточках світу. Поезії Шевченка покладені на музику, багато з них стали народними.

VI. Домашнє завдання.

Повторити вивчене про життя та творчість поета. Навчитись виразно читати вірш “Ой діброво, темний гаю”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став




Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email