|  | 

Хто Ви, Цар Плаксій і Лоскотон? (за казкою В. Симоненка “Цар Плаксій і Лоскотон”)

Мені сподобалась казка Василя Симоненка “Цар Плаксій та Лоскотон”. В ній автор розказав про країну Сльозолий, якою правив цар Плаксій. Все його сімейство було дуже схожим на нього: “всі сльозливі через край”.

Цар домагався, щоб в країні плакали “всі діти, бо сміятись і радіти у моєму царстві – ні!” І зовсім сутужно прийшлось би жителям тієї країни, якби не жив серед них “добрий дядько Лоскотон”. Його всі дуже любили за лагідну веселу вдачу, він приносив “до усіх голосний та щирий сміх”. І навіть коли доброго чарівника ув’язнили Плаксієві слуги, прості люди допомагають йому звільнитися. Лоскотон віддячив сповна – “розвалив поганський трон”.

Ця казка дуже повчальна. її головні герої – Лоскотон і цар Плаксій – абсолютно протилежні. Це неначе Добро і Зло, які по сгійно сперечаються між собою за владу над людськими душами. Показовий фінал казки. “Цар Плаксій помер від сміху”, а Лоскотон “живе й понині!” Так автор виражає свою віру в перемогу Добра над Злом. Особливо мені сподобалось, що Плаксій помер саме від сміху. Бо сила сміху, добра – переможна.

Там, де сльози – там страх, поневолення, злидні. Там, де сміх – там свобода, радість, надія. А їх неможливо знищити так же точно, як саме життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Хто Ви, Цар Плаксій і Лоскотон? (за казкою В. Симоненка “Цар Плаксій і Лоскотон”)
Хто Ви, Цар Плаксій і Лоскотон? (за казкою В. Симоненка “Цар Плаксій і Лоскотон”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email