|  | 

Як навчити дитину слухати з першого разу

Багато дітей чудово навчилися вибірково слухати, а отже, і слухатися, старших – і це достатньо серйозна проблема для багатьох батьків. Ми пропонуємо вам декілька простих порад, як навчити свого дитяти прислухатися до ваших прохань, побажань і вказівок:

1. Станьте прикладом уважного слухача. Покажіть дитині, як ви умієте слухати чоловіка, друзів і, особливо, її саму. Більше слухайте, менше говоріть.

2. Говоріть шанобливо. Діти майже завжди “відключають” свою увагу, якщо ви говорите з ними на підвищених тонах, критикуючи, звинувачуючи скаржачись або наказуючи.

3. Спочатку приверніть увагу, а потім говоріть. Зловіть увагу вашого малюка, переконайтеся, що він на вас дивиться перш, ніж заговорити.

Можна попросити: “Будь ласка, поглянь на мене і послухай, що я скажу”.

4. Заздалегідь попередьте про розмову. Спробуйте встановити часові межі: “Мені потрібно поговорити з тобою через хвилину. Будь ласка, будь готовий”.

5. Знизьте голос. Замість того щоб кричати – почніть говорити спокійніше. Звичайно така поведінка застає дітей зненацька, і вони виявляють цікавість до подальшої розмови.

6. Говоріть коротко, ласкаво і конкретно. Замість: “Негайно займися прибиранням”, чіткіше сформулюйте своє прохання – “Будь ласка прибери ліжко до того, як підеш гуляти”. Діти зазвичай уважніші, якщо знають, що їм не доведеться вислуховувати цілу лекцію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Як навчити дитину слухати з першого разу
Як навчити дитину слухати з першого разу
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email