|  | 

Як поводитися, щоб тебе поважали? (За казкою братів Грімм “Пані Метелиця”)

5 клас

КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ

Як поводитися, щоб тебе поважали? (За казкою братів Грімм “Пані Метелиця”)

Людина, живучи у суспільстві, спілкується з іншими. Але стосунки завжди бувають різними. Чому одних людей поважають, а інших – ні?

З чим це пов’язано?

Гадаю, що передусім ставлення до людини залежить від її поведінки. Завжди приємно спілкуватися з вихованою, чемною, делікатною людиною. А грубість і невихованість ніколи не привертає нічиїх симпатій.

По-друге, повагу викликають люди працелюбні. А ледарів ніколи не любили.

Окрім того, велике значення мають моральні якості особистості. Доброта, повага до старших, милосердя, щедрість завжди цінувалися у людей будь-якої нації. Хочадотримуватися моральних принципів набагато важче, ніж бути грубим, злим, невихованим, жадібним.

Найкраще, коли людина ще з дитинства вбиратиме високі моральні якості, вироблені цілими поколіннями. І неабияку допомогу дитині можуть надати казки, в яких здавна відбивалася віковічна народна мудрість.

Згадаймо відому казку братів Грімм “Пані Метелиця”. Героїні цієї казки, пасербиця й донька матері, були досить різними і поводилися завжди по-різному. Найкраще це виявилося в тій незвичній ситуації, в якій опинилися дівчата, потрапивши до пані Метелиці.

Пасербиця, яка звикла працювати, з усіма бути доброю і ввічливою, такою самою залишалася і в домі пані Метелиці. Бо ці риси були їй властиві, інакше поводилася донька мачухи. Вередлива, ледача, груба, жадібна – такою вона постала перед пані Метелицею.

Та й не могла вона бути іншою, бо звикла лише вередувати і жити на дурницю. Тому й нагороду кожна з дівчат одержала відповідну.

Отже, люди різних національностей завжди цінують такі людські чесноти, як доброта душі, працелюбність, любов до рідної домівки, ввічливість, вихованість. Будь таким і ти, і тоді нагорода прийде до тебе сама. А люди завжди тебе цінуватимуть і поважатимуть.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Як поводитися, щоб тебе поважали? (За казкою братів Грімм “Пані Метелиця”)
Як поводитися, щоб тебе поважали? (За казкою братів Грімм “Пані Метелиця”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email