|  | 

Як зрозумiти пiдлiтка. Десять табу в конфлiктнiй ситуацii

Перехідний вік – період емоційних потрясінь

Ви пережили опівнічних годування, з гідністю витримали перепади настрою дворічного малюка і стійко чинили опір його небажанню йти в школу. Тоді чому ж саме слово “підліток” викликає у вас непідробне занепокоєння і серйозні побоювання?

Якщо згадати про те, що перехідний вік – це період інтенсивного фізичного та інтелектуального зростання і стрімкого дорослішання, цілком зрозуміло, що для багатьох сімей це період стає часом хвилювань і емоційних потрясінь.

Деякі дорослі налаштовані по відношенню до тінейджерам явно негативно, однак, незважаючи на погану репутацію, яка давно закріпилася за перехідним віком, підлітки енергійні, віддані ідеалам і виявляють максималізм у всьому – особливо їх хвилюють питання справедливості. Отже, хоча конфлікти між батьками і дітьми в цей період не виключені, все ж саме в цьому віці відбувається формування особистості, і завдання батьків – зробити цей процес якомога менш болючим.

Як зрозуміти підлітка

Отже, який саме вік можна вважати точним початком отроцтва? Відповідь вам напевно відомий: кожна дитина унікальний, і перехідний вік у всіх починається по-різному. Одні діти швидко розвиваються і рано досягають статевої зрілості, інші, навпаки, не поспішають дорослішати, за третіми можна вивчати закономірності розвитку організму, настільки вірно налаштовані їх біологічний годинник. Іншими словами, під категорію норми підпадає безліч випадків.

Тим не менш, важливо розрізняти (хоча ця відмінність скоріше штучне, ніж природне) пубертатний період і отроцтво. Для більшості з нас статеве дозрівання означає розвиток вторинних статевих ознак: зростання грудей і поява менструального циклу, ріст лобкового волосся і появу рослинності на обличчі. Без сумніву, це найбільш очевидні ознаки, що свідчать про наближення статевої зрілості, але діти у віці 10 – 14 років (і навіть діти молодшого віку) також проходять через ряд змін, які ніяк не проявляються зовні.

Це зміни отроцтва.

Про початок отроцтва у багатьох дітей говорить різка зміна відношення до батьків. Їх обтяжує батьківська опіка, а жага незалежності часто штовхає на необдумані вчинки. У той же час, у цьому віці діти надзвичайно чутливі до думки оточуючих, особливо однолітків, і докладають величезних зусиль, щоб відповідати їх очікуванням.

Підлітки часто “приміряють” різні образи, і болісно переживають будь-яке своє відміну від ровесників, що може призвести до конфліктів і розладу з батьками.

Перехідний вік: буйні голови

Одне з найпоширеніших стереотипних уявлень про підлітків – їх войовничість і безпричинна агресія, що провокує постійні стики з мамою та батьком. Можливо, цей стереотип в деяких випадках відповідає дійсності, оскільки перехідний вік – час злетів і падінь, проте не слід застосовувати його до всіх підліткам без винятку.

Головна мета і мрія підлітків – досягти незалежності. Саме ця спрага самостійності і відштовхує їх від батьків – особливо від того з них, до кого дитина найбільш прив’язаний. Це часто виявляється в тому, що підлітки у всьому суперечать батькам і рідко проявляють свої почуття, як раніше.

У міру дорослішання у підлітків розвивається абстрактне і раціональне мислення. Відбувається формування моральних принципів. Батьки часто виявляються неготовими до преображення у всьому слухняного дитини в незалежного нонконформіста, готового відстоювати свою думку будь-яку ціну.

Бунт проти батьківського контролю часто обертається бунтом проти самих батьків.

Перш за все, подумайте, чи достатньо свободи ви надаєте особистості, зростаючої у вашій родині. Запитайте себе: “Чи не занадто я опікуюся сина (дочку)? Вислуховую чи своєї дитини? Допускаю я, щоб погляди моєї дитини відрізнялися від моїх власних? “. Усвідомлення проблеми – перший крок до її вирішення.

Пам’ятайте, що ви старше і розумнішими, тому повинні поступитися.

ДЕСЯТЬ ТАБУ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ

Забороняється:

1. Несправедливо оцінювати партнера.

2. Приписувати йому погані наміри.

3. Демонструвати знаки зверхності.

4. Звинувачувати й приписувати відповідальність тільки партнерові.

5. Ігнорувати його інтереси.

6. Бачити все тільки зі своєї позиції.

7. Перебільшувати свої заслуги.

8. Нервувати, кричати, нападати.

9. Зачіпати “больові точки” і уразливі місця партнера.

10. Обрушувати на партнера багато претензій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Як зрозумiти пiдлiтка. Десять табу в конфлiктнiй ситуацii
Як зрозумiти пiдлiтка. Десять табу в конфлiктнiй ситуацii
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email