|  | 

Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

6 клас

ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ

Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН

Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”)

Звичайно, Робінзон потрапив в екстремальну ситуацію. З одного боку, цікаво разом із ним мандрувати островом, на якому, окрім диких тварин і птахів, нікого не було. А з іншого – тривожно за нього, що важко йому там.

Роман Д. Дефо, який прославив автора на увесь світ, є досить повчальним.

Цей твір можна вважати прекрасним підручником із виживання в екстремальних умовах. Робінзон своїми вчинками показував, як слід поводитися за таких незвичних обставин. Відчай від пережитого допомогло побороти те, що він одразу став шукати вихід із скрутного становища, у нього було величезне бажання вижити, що і спонукало героя до активних дій. Робінзон забрав деякі речі із затонулого корабля, зробив собі намет, а потім маленьку хатинку, навчився ловити рибу, полювати, приручати тварин, шити одяг, виготовляти посуд. Уся його діяльність мала цілеспрямований характер, адже він був людиною розумною.

Недарма говорять, що знання за плечима не носити, адже ніколи не знаєш, у яку ситуацію потрапиш.

Приклад Робінзона показав, що ніколи не можна впадати у відчай, а потрібно шукати вихід із будь-якої ситуації. Не треба сидіти склавши руки, бо, як повчає прислів’я, без труда нема плода.

Окрім того, завжди треба бути оптимістом. Дивує кмітливість, сила духу, дивовижна енергія, з якою Робінзон переборював труднощі. Його життя на острові було сповнене постійної небезпеки, але герой завжди намагається знайти вихід із скрутного становища.

Проаналізувавши життя Робінзона в молодості, згадавши його стосунки з батьками, можна зробити важливий, може, й несподіваний для цього твору висновок: ніколи не можна нехтувати порадами батьків. їх не можна нервувати, доводячи свою правоту, як пізніше виявиться, досить безпідставно, адже рано чи пізно ти зрозумієш, що вони знали життя краще за тебе і бажали тобі щастя. На жаль, усвідомлюєш це іноді занадто пізно. Недарма після повернення до Англії Робінзон почав писати історію власного життя з метою застерегти молодих людей від помилок.

А ще привертає увагу те, що Робінзон у таких складних обставинах завжди залишався Людиною. Він рятує дикуна П’ятницю, вчить його, забирає з собою до Англії.

Дбайливо ставиться Робінзон і до природи, тому вона й розкриває йому свої секрети.

Ось які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон, мій справжній друг, якого подарував мені Д. Дефо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email