|  | 

Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні “Хамелеон”? А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА

6 клас

ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА

А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС

Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні “Хамелеон”?

А. Чехов відомий як майстер оповідання. У своїх творах письменник порушував важливі проблеми людського буття. Один із них – оповідання “Хамелеон”.

Письменник зображає тихе містечко, у якому проходить розмірене, сіре, нудне життя. Жителі досить байдужі. Це звичайні пересічні люди.

Від усього тхне якоюсь пліснявою.

Тишу цього містечка порушила одна пригода: золотаря Хрюкіна вкусив собака. Поліцейський наглядач Очумєлов, городовий Єлдирін намагаються розібратися і знайти винного. Але їхнє “розслідування” змінюється залежно від того, кому належить собака. Врешті-решт дізналися, що собака належить братові генерала.

Собаку забирають, натовп регоче, а Очумєлов, боячись покарання з боку генерала, не наважується що-небудь зробити. Чому ж поліцейський наглядач не може навести порядок у містечку? Тому що він боїться начальства, адже справу матиме із самим генералом. А для нього головне – чиношанування.

А то й місце можна втратити! А воно ж прибутки дає неабиякі.

Очумєлов не викликає поваги. Він – дрібна людина, підлабузник, який змінює свою поведінку залежно від того, з ким має справу. Герой схожий на хамелеона – ящірку, яка змінює колір залежно від навколишнього середовища. Така поведінка викликає зневагу, а такі люди страшні своєю безпринципністю, боягузтвом, ницістю.

На жаль, ця проблема існує і в нашому суспільстві та потребує викорінення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні “Хамелеон”? А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА
Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні “Хамелеон”? А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email