|  | 

Ямб, хорей та інші… Звідки ці назви?

Найпоширеніші розміри в силабо-тонічній системі віршування – ямб, хорей, дактиль, амфібрахій, анапест. Ці назви походять з грецької мови. Так, слово “ямб” споріднене з власними іменами Ямб і Ямбі. Щодо цього існує дві версії. За першою з них, цей віршовий розмір названий так на честь сина німфи гір та лісів Ехо і бога гаїв та скель Пана – Ямба.

За другою – термін походить від імені служниці Ямбі, яка, щоб звеселити богиню плодючості і землеробства Деметру, співала їй пісні, створені бадьорим ямбічним метром. З музичним мистецтвом пов’язаний зміст слова “хорей” – хор.

У перекладі з грецької термін “дактиль” буквально означає “палець”. На думку греків, цей віршовий розмір за кількістю складів нагадує палець з трьома фалангами. Слово “амфібрахій” походить від слів: “амфі” – біля і “брахус” – короткий.

Ця назва, отже, “розшифровується” як наявність біля короткого складу (в силабо-тоніці – наголошеного) справа і зліва довгих (ненаголошених) складів. І, нарешті, слово “анапест” у перекладі означає “обернений назад”, тобто наголошений склад (довгий) переходить з першого місця у дактилі на третє. Є припущення, що творцем антидактилю був давньогрецький поет Тіртей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Ямб, хорей та інші… Звідки ці назви?
Ямб, хорей та інші… Звідки ці назви?
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email