|  | 

ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ (1940-2001)

Українська література 6 клас – Л. Т. Коваленко

ПРИГОДИ І РОМАНТИКА

ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ (1940-2001)

Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 року в Києві в сім’ї відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Змалку сприятливе середовище – спілкування з батьками, зустрічі з діячами культури, які бували в домі, – сприяли формуванню вишуканого літературного смаку й зацікавленості літературою. З дитинства захоплювався спортом, займався музикою, вивчав іноземні мови, тому нікого не здивувало, коли після закінчення школи Ярослав вступив до Київського педагогічного інституту іноземних мов. Тривалий час він працював викладачем у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, але потяг до літературної творчості взяв своє: він їде до Москви навчатися на Вищих літературних курсах.

Цікавий факт: на курсах ніхто з викладачів навіть не здогадувався, що батьком Ярослава Стельмаха є визначний письменник, лауреат усіх найпочесніших премій Радянського Союзу. Він прагнув, щоб його цінували не за батькові заслуги, а за власний талант. Треба сказати, що Михайло Опанасович не хотів, щоб син професійно займався письменством, і шкодував, коли той облишив викладацьку роботу.

У своїх творах Я. Стельмах порушував “вічні” теми, його п’єси незмінно мали успіх у глядачів. Так, п’єсу “Запитай колись у трав” у свій час заявили до постановки одночасно 30 театрів! П’єси “Синій автомобіль”, “Драма в учительській”. “Привіт, синичко!”, сценарії фільмів “Острів любові”, “Киценька”, “Дияволиця”, “Заручини” – ось неповний перелік художніх творів письменника.

У 1999 році його визнали кращим драматургом року.

А ще Я. Стельмах писав казки та оповідання для дітей. Вони розповідають про вірну дружбу, пригоди та захопливий світ дитинства.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Розкажи батькам, що тобі запам’яталося з біографії Я. Стельмаха.

2. Назви твори, які написав письменник.

3. Прочитай розділи I, II повісті “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера”.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ (1940-2001)
ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ (1940-2001)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email