|  | 

З великого часу

“З великого часу” – військовий ілюстрований літературно-науковий збірник. Вийшов 1916 у Львові коштом товариства “Просвіта” разом з календарем цього ж товариства, охоплював поетичні, прозові твори та літературно-критичні й публіцистичні статті, спогади. Тут вперше надруковано низку віршів І. Франка (“Царські слова”, “Три скирти”, “Будьмо”, “А ми з чим”), О. Маковея (“Стрілецький марш”, “Похід”, “Воля”, “Жовняр за плугом”), цикл творів Б. Лепкого, В. Масляка, у яких знайшли художнє відображення трагічні події першої світової війни, передано трагізм ситуації українського населення Галичини, патріотичні поривання січових стрільців.

Перипетії воєнних подій, переживання українських вояків на австрійсько-російському фронті передано в оповіданні О. Маковея “Патруля”, в новелі січового стрільця І. Ткачука “Краян”, у нарисах А. Б-ка (криптонім А. Баб’юка) “Бажання російського офіцера”, В. Михайленка “Асвабадітєлі”, Р. Заклинського “Шляхом стрілецької слави”, у публіцистичних статтях О. Барвінського, О. Назарука, І. Чепіги, Є. Олесницького, І. Партики, К. Студинського та ін. Під криптонімами “С. О-вич” та “С. О.” передруковано з періодичної преси статті С. Єфремова про письменника А. Богдановича та громадсько-культурного діяча О. Вородая (рубрика “Народний пом’янник”).

Надруковано спогади Л. Цегельського про поїздку представників “Союзу визволення України” до Болгарії і Туреччини, інформацію про відкриття пам’ятника Т. Шевченкові у м. Винники. Альманах містить багато фотографій, репродукцій з картин художників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: З великого часу
З великого часу
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email