|  | 

За що я люблю свою школу

Майже кожного ранку я прокидаюся в чудовому настрої, бо скоро вже йти до школи. Збиратися мені недовго – умитися, причесатися, одягтися швиденько, прибрати постіль та поснідати – ось я і готовий! Добре, що матуся привчила мене з вечора збирати портфель та готувати на стільці чистий одяг на завтра, це дуже економить час. Поки снідаю на кухні, поглядаю у вікно: там видно стежку, якою дітлахи поспішають до школи. Отже, й мені вже час іти.

Цілую матусю та мерщій біжу за приятелями. Школа вже чекає на нас. Не вірите? А от і правда. Інколи мені здається, що вона прокидається з приходом школярів, оживає, гуде, як вулик.

Першими вітаються з нами величезні рослини у передпокої – неначе пальми на морському узбережжі. Надворі – сніг, а тут – зимовий сад. Чергові стежать за чистотою і порядком, вчителі молодших класів забирають своїх малят. Ось і мої однокласники стоять біля вікна, уже щось обговорюють – мабуть, змагання з боротьби, що відбулися вчора в школі.

Дівчата теж часу не гають – шепочуться про щось своє. За кілька хвилин пролунає дзвінок, і в шкільних коридорах запанує тиша. Але не сонна тиша, як вночі, скоріш ділова – кожен займається своєю справою. Це ж тільки першокласники вважають, що в школі працюють лише вчителі. Ми, дорослі школярі, добре розуміємо, що роботи в школі вистачить усім – і вчителям, і учням.

Ось, наприклад, прибиральниця Людмила Миколаївна – швиденько пройшлася із шваброю – і підлога на третьому поверсі блищить, мов палуба на кораблі. На другому поверсі віконна рама пропускає холодний вітер – з нею вже возиться наш майстер Віктор Васильович. Віра Антонівна, завгосп, замінює не дуже чисті гардини, а Олена Олександрівна, чергова з першого поверху, поливає квіти у величезних квітниках. А ще затишку додає незрівнянний аромат, що розповсюджується з їдальні – таких паляниць, які печуть наші кухарі, ніде більше не скуштуєш. У нашому класі зараз почнеться найцікавіше – урок хімії.

Не розумію, чому не любить хімію мій приятель Сашко. Правда, йому більше до вподоби фізика та географія. Багато разів ми з ним сперечалися на цю тему, аж поки подорослішали й зрозуміли – кожному своє.

Мені, наприклад, уроки хімії, математики та інформатики здаються важливішими понад усе, а ось Ірина, моя сусідка за партою, дуже полюбляє історію та зарубіжну літературу. Зате у мене, як не намагався, з літератури більше восьми балів не виходить. Може, це тому, що я не дуже захоплююся читанням художніх книжок, а частіше заглядаю до спеціальних. Люблю посидіти з довідником або почитати старі журнали з хімії.

Здогадуюся, звідки це в мене, – мій дідусь був викладачем хімії у школі робітничої молоді й багато цікавого розповідав про свою роботу. Не так давно по телевізору була передача для дітей “Шкільне містечко”, і ведуча запитала: “За що ви любите свою школу?” От я й замислився: а й справді, за що? Дивне запитання. Душею розумію, а словами передати дуже важко. Інколи думаєш: чи скоро вже канікули, а то все уроки та домашні завдання, хочеться й відпочити.

Ну, частіше такі думки бувають наприкінці весни, коли вже й сонечко припікає, за вікном пташки галасують. А потім згадую, як влітку не можу дочекатися початку занять, і починає снитися школа майже кожну ніч, і хочеться вже чогось новенького, цікавого, а не тільки м’яча у дворі ганяти та допомагати батькам на городі. Мабуть, за те я люблю свою школу, що вона для мене близька й рідна, і кожен день я відчуваю турботу про себе всіх її працівників. І нехай мої вчителі інколи роблять зауваження мені за мої пустощі – усе ж таки я хлопець, та ще й не дуже тихий; усе одно не можна на них за це ображатися, бо вони хочуть, щоб я виріс справжньою людиною, тому й не байдужі до моїх вчинків.

Звичайно, я намагаюся виправдати їх довіру, бо дуже вже хочеться, щоб моя школа коли-небудь у майбутньому змогла мною пишатися, як зараз пишаємося ми нею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.00 out of 5)

Твір на тему: За що я люблю свою школу
За що я люблю свою школу
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email