|  | 

Загальна характеристика творчості Багряного

Найбільшу популярність Іван Багряний здобув своїми романами, хоч починав свою літературну діяльність поет. Першим великим його твором був роман “Тигролови”, написаний у 1944 році. У цьому романі, багато в чому автобіографічному, письменник викриває жорстокість та підлість сталінської інквізиції, славить незламність людського духу. “Великим, вопіющим і страшним документом” сталінської радянської дійсності назвав В. Винниченко роман І. Багряного “Сад Гетсиманський”.

Багряний у своєму романі вперше розповів світові про тортури НКВС. Правдиві описи ув’язнення Андрія Чумака засновані на особистому досвіді самого автора. Як зазначає І. Багряний у передмові, усі прізвища змальованих у творі працівників НКВС та тюремної адміністрації, а також майже всі прізвища в’язнів є правдивими. Показуючи страждання свого героя Андрія, Багряний демонструє стійкий опір добра злу, непереможну віру в незнищенність свого народу.

У романі “Людина біжить над прірвою” зображуються події, що відбуваються в Україні під час війни. На фоні боїв між гітлерівською і Радянською арміями йде переслідування органами НКВС інженера-архітектора Максима Колота. Не впаде в своєму бігу над прірвою лише мужній і сильний. Таким був і сам Багряний, адже його власне життя часто висіло на волосинці над цією самою прірвою.

Про долю українських солдат дивізії січових стрільців “Галичина” розповів письменник у повісті “Огненне коло”. Від реальних, болючих фактів історії свого народу письменник піднісся до глибоких художніх узагальнень. Письменник створює жахливу картину людської бойні через сприйняття її в основному одним із учасників – Петром. Лейтмотивом через увесь твір проходить відчуття самотності, огненного кола, що оточує людину в цьому жорстокому світі, хоч у Петра “жадоба жити криком кричить з усіх клітин людського єства”.

У це огненне коло потрапили не тільки герої повісті, а й увесь український народ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Загальна характеристика творчості Багряного
Загальна характеристика творчості Багряного
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email