|  | 

ЗАГАРТОВУЄМО, РОЗВИВАЄМО, ПРО ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ДБАЄМО!

Всі ми знаємо народну мудрість

Гроші втратив – нічого не втратив,

Час загубив – половину втратив,

А здоров’я загубив – все втратив.

Будь-яку техніку можна зробити значно швидше, ніж зберегти і розвинути генофонд нації. Закономірно і те, що сьогоднішнє кволе покоління продукує ще більш кволе наступне.

Педагогічний колектив, який я очолюю, ідучи в ногу з часом, впроваджують новітні педагогічні технології, елементи передового педагогічного досвіду в практичну діяльність, авторські програми, нетрадиційні форми і методи роботи з дошкільниками, вдосконалюючи роботу з дітьми за напрямком “Школа сприяння здоров’ю”. Пріоритетними є здоров’язберігаючі аспекти. . У дошкільному навчальному закладі забезпечуємо валеологізацію навчально-виховного процесу, формуємо валеологічну свідомість, навички культури особистого здоров’я, дбайливе ставлення до власного здоров’я, використовуємо методи аромотерапії, психокорекції. . З метою розвитку високого рівня адаптаційних можливостей організму, що вкрай необхідно для здоров’я дитини в майбутньому в дошкільному закладі створені всі умови для вирішення даної проблеми: працює два басейни: стаціонарний та літній на території закладу, спортивна зала з необхідним фізкультурним інвентарем, спортивний майданчик.

Всі ми, знаємо, що загартовані діти менше хворіють, вони спокійні, врівноважені і радісні; доброзичливі у відношеннях з дорослими і однолітками; швидше засвоюють програмовий матеріал, краще вчаться в школі. Наші малюки приймають повітряні й сонячні ванни, плавають в басейні, ходять босоніж по підлозі, “доріжці здоров’я”, масажних килимках, ребристій дошці, по піску та траві в літній період, виконують щітковий, точковий самомасаж, миють руки та ноги прохолодною водою, полощуть порожнину рота відваром лікарських рослин, горло прохолодною водою з додаванням морської солі. Під час епідемії грипу приміщення, де перебувають діти насичуються фітонцидами часнику і цибулі, маслами чайного дерева, евкаліпту.

З метою активізації нервової та ендокринної систем, зниження емоційного збудження своїх вихованців ми навчаємо діафрагмальному диханню.

Зважаючи на науково – обгрунтований режим дня з максимальним урахуванням потреби дітей рухатися, ми проводимо комплексні, інтегровані заняття. Заняття з фізкультури проводяться за авторською програмою “Театр фізичного виховання і оздоровлення дітей дошкільного і молодшого шкільного віку” Миколи Єфименка, за якою заклад працює 15 років.

Окрім ранкової гімнастики, яка має назву “гімнастика пробудження” наші вихованці займаються горизонтальним пластичним балетом – “Аеро – пластик шоу”. Поєднання спорту, мистецтва і музики мають оздоровчий характер. Плавання благодійно впливає не тільки на фізичний розвиток дитини, але й на формування його особистості.

Заняття плаванням розвивають такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість, рішучість, сміливість, дисциплінованість, вміння діяти в колективі, виявляти самостійність.

Двічі на рік проводяться свята або розваги на воді за темами різних казок, мультфільмів. Один раз в квартал в проводяться “Дні здоров’я”.

За статистикою сьогодні здоров’я дитини на 50% залежить від способу життя, а на 30% від стану екології.

Згубно на організм дитини впливає не лише соціальна екологія, а й екологія сім’ї, якість харчування, негативна інформація по телебаченню, стресові ситуації на вулиці, в транспорті.

Сьогодні ми повинні навчити дітей відповідальному ставленню до власного здоров’я, пропагувати здоровий спосіб життя. Над цими питаннями працюють всі працівники дошкільного навчального закладу. Заслуговує на увагу розроблений та впроваджений досвід роботи музичного керівника Жижери Лідії Михайлівни за системою Карла Орфа “Виховуємо дитину успіху”.

Доведено, що звук, який зароджується під час співу, тільки на 15 – 20% виходить на зовні, а решта його поглинається внутрішніми органами, що приводить їх в стан вібрації. Цей своєрідний внутрішній масаж стимулює їх роботу. Ефективно в практиці роботи Жижера Л. М. використовує такі методи, як :

вправи на дихання, які допомагають розвинути у дітей діафрагмальне дихання, що зменшує захворюваність дітей на ларингіт та фарингіт; ритмомовні вправи без мелодізації і використання шумового оркестру навчили дітей бути зосередженими і ритмічними. Релаксація під музику. Комплекс гімнастичних вправ “Бебі – йога” Музичні пальчикові ігри Дихальна артпедагогіка ( гра на духових музичних інструментах, дихальна гімнастика ) Спонтанний рух під музику як вид оздоровчої діяльності дітей.(мелодії у виконанні Томатіто (гітара-фламенко), “Настрої” Таривердієва, Фрагменти з балету “Лебедине озеро” П. Чайковського “Політ джмеля”, “Іспанське капріччіо” і “Шахерезада” Римського – Корсакова.- види оздоровчої роботи з дітьми, які розвивають і зміцнють фізичні можливості (розвиток координації, голосового апарату, глибокого дихання), виховують емоційну культуру через емоційно-пластичний тренаж, створють психологічні комфортні умови перебування дитини в закладі. Така робота музичного керівника, вихователів з дітьми дає можливість сформувати у дитини здорові звички допомогти дитині уявити себе живою, красивою частиною великого Всесвіту, який їй дав усе та ще й відноситься до неї з повагою, навчити дитину берегти навколишнє середовище, як свою рідну частину, визначати діяльність усіх частин свого організму. Систематично ведеться робота практичного психолога з дітьми за корекційно-розвивальною програмою “Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація”.

Під час цих занять діти навчаються керувати своїми почуттями та емоціями, розуміти переживання інших людей, проявляти емпатію, проводяться тренінги фізичної та психологічної релаксації, вправи для зняття емоційної напруги, дослідження рівня стресостійкості. На основі отриманих результатів розробляються рекомендації для педагогів.

Для батьків вихованців дошкільного навчального закладу проводяться заняття, лекторії, зокрема: “Психологічний клімат сім’ї – основний фактор успішної соціалізації дитини”, “Психологічне здоров’я дитини

Як пріоритет освітньої стратегії”, “Запобігання і подолання наслідків насильства в сім’ї”.

Регулярно оновлюється інформація з різних аспектів в батьківських куточках та на стенді психолога. Висвітлюються питання та проблеми: щодо “Впливу сімейного керівництва на засвоєння дітьми агресивної поведінки”, “Формування у дітей позитивного ставлення до світу”, ” Виховання обережної дитини”, “Психологічна небезпека – чи можна вберегти від неї дитину?”, “Шляхів подолання дитячих страхів”, “Причин виникнення тривожності та її прояви у дітей дошкільного віку” та ін.

Ось чому, організовуючи життя дітей у навчальному закладі, ми зосереджуємо увагу прищеплення та розвиток такі життєвих навичок, які допоможуть дитині легко та природньо засвоювати знання, дотримуватися дисципліни, знати фактори ризику, вміти аналізувати причини виникнення проблем та застосовувати отримані вміння в реальному житті, вільно володіючи життєвими навичками.

Особлива увага приділяється контролю та аналізу оздоровчої роботи з дітьми. Так, двічі на рік проводиться хронометраж занять з фізичного виховання. Необхідно зазначити зростаючу активність та інтерес педагогів до занять з фізичного виховання, а саме: їх творчих внесок у розробку персональних авторських конспектів занять і творчого підходу до їх впровадження, розробили серію конспектів занять та комплекси гімнастики пробудження.

Вихователь Мостова Т. Я. впроваджує в роботі з дітьми інноваційну оздоровчу технологію “Кольоротерапія”, яка має живильну та цілющу силу, в результаті чого діти психологічно розкуті, стан їх фізичного розвитку покращився, добре спілкуються з дорослими і однолітками, та й сами батьки з задоволенням приймали участь в усіх заходах групи на протязі 3 років.

Під керівництвом лікаря Лисенко Н. І., старшої медичної сестри Шкурко Р. В., вихователі опанували методи первинної профілактики захворювань та поглибили свої знання щодо організації та проведення загартовуючих процедур. Все це дало змогу досягти добрих результатів.

За результатами внутрішнього контролю стану фізичного виховання з’ясовано, що за навчальний рік підвищились результати оздоровчої роботи внаслідок використання вихователями водних загартовуючих процедур (плавання, душ, обливання ніг контрастної температури). Це сприятливо вплинуло на загальний фізичний стан дітей. Таким чином, психічне здоров’я та психологічне благополуччя є фундаментальними складовими життя дитини, які забезпечують формування її світогляду, дозволяють їй розкрити особистісний потенціал, стати суспільно активним громадянином.

Кожен працівник нашого закладу сьогодні розуміє, що від того як він сьогодні навчає і виховує дитину, зміцнює її психічне, фізичне і духовне здоров’я залежить майбутнє нашої держави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: ЗАГАРТОВУЄМО, РОЗВИВАЄМО, ПРО ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ДБАЄМО!
ЗАГАРТОВУЄМО, РОЗВИВАЄМО, ПРО ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ДБАЄМО!
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email