|  | 

Жанрові особливості роману Івана Багряного “Тигролови” (ІI варіант)

Знайомлячись із кращими здобутками світової літератури, український читач може легко помітити, що в українській літературі дуже бідно порівняно зі світовою представлений пригодницький жанр. Шкільна програма, як і в радянські часи, продовжує знайомити учнів із серйозними творами і майже зовсім не передбачає вивчення пригодницької літератури, а тим більше – фантастики. Але, мабуть, читачі з більшим “стажем” були б здивовані, коли б дізналися, що в багатьох країнах світу вже півстоліття читають пригодницький роман українського письменника Івана Багряного.

Це його роман “Тигролови”, що був написаний у 1944 р., а в Україні вийшов друком лише в 1991 р. Отже, як уже було зауважено, “Тигролови” І. Багряного за жанром – пригодницький роман. Здоров’я, силу, лицарство і любов до людини та свого народу – такі риси знаходить критик Юрій Шерех у “Тигроловах”, вважаючи, що Іван Багряний цим твором “стверджує жанр українського пригодницького роману, українського всім своїм духом, усім спрямуванням, усіма ідеями, почуттями, характерами”. Однією З особливостей роману І. Багряного “Тигролови” є те, що він поєднав у собі дуже серйозні, глибокі проблеми з романтикою пригод.

Пригоди, у свою чергу, дуже різні: це і пригоди головного героя Григорія Многогрішного, його втеча, мандри і боротьба за виживання в диких тайгових нетрях, це і пригоди “почуттєві”. Вже на початку твору характер Григорія Многогрішного подається цілісним, сформованим. Перед читачем він розкривається як герой цілком позитивний. Він щиро любить свій народ, свою Батьківщину. Наділений могутньою волею до життя, гідного людини, герой завжди залишається вірним загальнолюдським моральним принципам.

Його захоплення Наталкою позначене високогуманними лицарськими рисами. Григорій, як справжній позитивний герой пригодницького роману, благородний у своїх вчинках, думках і почуттях. У творі Багряного відсутні такі ознаки роману, як велика кількість дійових осіб, кілька сюжетних ліній, зображення життя героїв упродовж значного відрізку часу на досить великій просторовій площині.

Через відсутність цих ознак твір Багряного можна назвати повістю. Але масштаби проблем, піднятих у творі, їх глибина дають підставу вважати його романом. Більше того – твір. виходить за рамки пригодницького роману, адже містить у собі великий пізнавальний і виховний потенціал.

Так, у творі багато цікавого матеріалу з області історії, ботаніки, зоології, географії, українознавства. Хочеться закінчити виклад своїх думок словами О. Ковальчука, який зазначив, що роман “Тигролови” “чарує справжнім шармом пригодницького жанру: динамічним розгортанням подій, благородством поведінки головних героїв, їхнім умінням знаходити вихід із численних екстремальних ситуацій, торжеством справедливості”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Жанрові особливості роману Івана Багряного “Тигролови” (ІI варіант)
Жанрові особливості роману Івана Багряного “Тигролови” (ІI варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email