|  | 

Живопис у моєму житті – твори на вільну тему – твори на нелітературні теми – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір

Мистецтво взагалі, а живопис зокрема, займають величезне місце в житті людини. Здатність до творчості, до створення витворів мистецтва – істотна відмінність роду людського від іншого живого світу. У ряду видів мистецтва живопису належить особливе місце.

Запитаєте чому? Відповім так.

Не кожна дитина тягнеться до пера і паперу, щоб писати вірші або прозу. Не кожен хоче грати на роялі або скрипці. Але немає дитини, яка б не намагалася малювати. І ще одне: із глибини століть до нас дійшли свідчення про живописні спроби древніх цивілізацій.

Наскельні малюнки, розпис предметів побуту – чи це не перший крок до шедеврів Рафаеля?

У моє життя справжній живопис увійшов, коли мені в руки потрапила книга про італійську галерею Уффіці. Ілюстрації картин Боттічеллі, Рафаеля просто вразили мою душу. Але справжні картини, хоча і не таких великих майстрів, як Рафаель, побачені вперше в міському художньому музеї, вразили мене набагато сильніше, ніж ілюстрації. Потім були картинні галереї Москви, куди я ходила, коли приїжджала в гості до своєї тітки. У Третьяковці я подовгу простоювала коло картин великих російських майстрів. Виходила прояснена і вражена.

Особливо – картинами Васнецова і Врубеля. Тепер моя мрія – відвідати картинні галереї Києва, Львова і, звичайно, Петербурга. А вже потім потрапити в Лувр, Прадо, в Уффіці, у Дрезденську галерею, у Британський музей.

Це програма-максимум мого дорослого життя.

Поруч із програмою-максимумом завжди існує програма-мінімум. Проект “Музей однієї картини”, що десь ще існує, – це, по-моєму, дуже правильний напрямок у культурній освіті народу. Люди живуть не тільки у великих культурних центрах – це раз, оглянути відразу всю, приміром, Третьяковку – це, вважай, не побачити нічого.

Це два. І третє: організація великих пересувних виставок – дорогий і тому рідкісний захід. Тому “Музей однієї картини” (звичайно, шедевру) має існувати і розширювати свою географію і картини, що виставляються.

Була на телебаченні прекрасна передача Микити Михалкова, присвячена якому-небудь одному із шедеврів російського живопису. У цій передачі розповідалося про все: і про самого художника, і про особливості картини, і про історію її створення. Але головне: М. Михалков відкривав нам стільки цікавого про давно минуле, про побут тих часів і того стану людей, що були зображені на картині.

Про все це дуже рідко можна почути в музеях або прочитати в книгах з мистецтва.

Завершуючи, хочу сказати, що живопис для мене – це вічне джерело душевної насолоди і пізнання життя. Так нехай же воно не всихає ніколи!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Живопис у моєму житті – твори на вільну тему – твори на нелітературні теми – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Живопис у моєму житті – твори на вільну тему – твори на нелітературні теми – твори з розвитку мовлення – учнівські твори – твір
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email