|  | 

ЗИМУ-МАТІНКУ ПРОВОДЖАЄМО, МАСЛЯНИЦЮ ЗУСТРІЧАЄМО!

23 лютого 2012 року Криворізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 107 з поглибленим вивченням англійської мови в останню масляну неділю, напередодні Великого посту, відсвяткувала весняне пробудження природи. Всі учні та вчителі потрапили на справжній святковий, український ярмарок з бубликами та млинцями, медом та горіхами, піснями та хороводами. З далеких язичних часів прийшла до нас Масляниця. У стародавніх слов’ян це було багатоденне свято, під час якого люди проводжали люту зиму, а зустрічали весну-красну. Кожен день масляної неділі мав своє ім’я.

Так, наприклад, понеділок називали “зустріччю”. В цей день наряджали ляльку-масляницю у жіночий одяг та возили по всьому селі. Вівторок називали “заграванням” – парубки зазивали дівчат на санях покататися.

В середу збиралася тільки рідня. У четвер всі люди йшли на гуляння: співали пісні та водили хороводи. У п’ятницю всі йшли на “тещині млинці”, а у суботу на “посиденьки”.

Неділя ж була днем “прощення”. Шкільний ярмарок підняв настрій всім, адже нагадав що ось-ось прийде весна! Школярі співали пісні, водили хороводи, смакували млинцями та наприкінці свята підпалили чучело, приговорюючи: “Масляниця прощавай, на той рік знов приїжджай!”Народні гуляння сподобалися всім: учням, учителям, гостям. Зиму провели, дотримуючись усіх обрядів, а весну зустріли з пошаною та радістю.

Ярмарок подарував купу веселих вражень та емоцій!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Твір на тему: ЗИМУ-МАТІНКУ ПРОВОДЖАЄМО, МАСЛЯНИЦЮ ЗУСТРІЧАЄМО!
ЗИМУ-МАТІНКУ ПРОВОДЖАЄМО, МАСЛЯНИЦЮ ЗУСТРІЧАЄМО!
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email