|  | 

Значення прогулянки в розвитку дітей дошкільного віку

Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку дошкільника. Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню його витривалості і стійкості до несприятливих впливів зовнішнього середовища, особливо до простудних захворювань. На прогулянці діти грають, багато рухаються.

Рухи підсилюють обмін речовин, кровообіг, газообмін, покращують апетит. Діти вчаться долати різні перешкоди, стають більш рухливими, спритними, сміливими, витривалими. У них виробляються рухові вміння та навички, зміцнюється м’язова система, підвищується життєвий тонус.

Прогулянка сприяє розумовому розвитку, так як діти отримують багато нових вражень і знань про навколишній світ.

Вимоги до тривалості прогулянки. Режим тривалості проведення прогулянок на вулиці

.Режим дня дитячого садка передбачає щоденне проведення денної прогулянки після занять та вечірньої – після полудня. Час, відведений на прогулянки, має суворо дотримуватися. Загальна тривалість її становить 4 – 4,5 години.- Для досягнення оздоровчого ефекту в літній період в режимі дня передбачається максимальне перебування дітей на свіжому повітрі з перервами для прийому їжі і сну.- У зимовий період прогулянки на повітрі проводяться 2 рази на день : у першу половину дня – до обіду, в другу половину дня – перед відходом дітей додому. З метою недопущення переохолодження ділянок тіла (обличчя, руки, ноги) в холодну погоду, рекомендується відправляти дітей в приміщення, опалювальний тамбур на обігрів, не більше ніж на 5-7 хвилин. Зимові прогулянки у дитячому садку для дітей до 4 років проводяться при температурі до -15 ° С, для дітей 5-7 років при температурі до -20 ° С.- Час виходу на прогулянку кожної вікової групи визначається режимом виховання і навчання.

Забороною для прогулянок є сила вітру більше 15 м / с. Вимоги до обладнання та санітарному стану ділянки дитячого саду для проведення прогулянок. Для здійснення завдань всебічного розвитку дітей велике значення має озеленений, відповідно до педагогічними та гігієнічними вимогами, спланований і обладнаний ділянку. Бажано, щоб кожна вікова група мала у своєму розпорядженні окремою ділянкою, відгородженим від інших груп чагарником.

На цій ділянці виділяються місця для проведення рухливих ігор та розвитку рухів дітей ( рівний майданчик ) , для ігор з піском, водою, будівельним матеріалом, для творчих ігор та ігор з різними іграшками. На ділянці має бути обладнання для розвитку рухів: парканчики для лазіння ( тригранні, чотиригранні і шестигранні ) , колода для вправи в рівновазі, гірка, інвентар для вправ у стрибках, метанні. Все це повинно мати привабливий вигляд, бути міцним, добре обробленим, закріпленим і відповідати віку і силам дітей.

Крім постійного обладнання, на майданчик виносяться іграшки, допомоги відповідно до наміченого плану роботи. Ігрові майданчики закінчуються доріжками, по яких діти можуть кататися на велосипедах, самокатах. Крім ігрових майданчиків на ділянці необхідно мати закриті альтанки для захисту від дощу і сонця. При сухій і жаркій погоді полив ділянки, піску проводиться не менше 2 – х разів на день.

Прибирання території ділянки проводиться вихователями, помічниками вихователя та молодшими вихователями, двірником щодня : вранці до приходу дітей і в міру забруднення території. Біля входу до будинку слід мати грати, скребки, килимки, щітки. У зимовий час на ділянці слід влаштувати гірку, крижані доріжки і снігові споруди, каток ( якщо дозволяють умови) .Підготовка до прогулянки. Перед виходом на прогулянку вихователь організовує з дітьми проведення гігієнічних процедур : чищення носа, відвідування туалетної кімнати.

Одягання дітей потрібно організувати так, щоб не витрачати багато часу і щоб їм не доводилося довго чекати один одного. Для цього необхідно продумати і створити відповідні умови. Для кожної групи потрібна простора роздягальня кімната з індивідуальними шафами і достатнім числом банкеток, стільчиків або лавочок, щоб дитині було зручно сісти, надіти рейтузи або взуття і не заважати при цьому іншим дітям.

Одягати і роздягати дітей при підготовці та повернення з прогулянки необхідно по підгрупах :- Вихователь виводить в приймальню для одягання першу підгрупу дітей, в яку включає повільно зодягає дітей, дітей з низькими навичками самообслуговування ;- Помічник вихователя проводить гігієнічні процедури з другої підгрупою і виводить дітей у прийомну ;- Вихователь виходить з першої підгрупою дітей на прогулянку, а помічник вихователя закінчує вдягання другої підгрупи і проводжає дітей на ділянку до вихователя ;- Дітей з ослабленим здоров’ям рекомендується одягати і виводити на вулицю з другої підгрупою, а заводити з прогулянки з перших підгрупою. Вихователь повинен навчити дітей одягатися і роздягатися самостійно і в певній послідовності. Спочатку всі вони надягають рейтузи, взуття, потім хустку, пальто, шапку, шарф і рукавиці.

Під час повернення з прогулянки роздягаються в зворотному порядку. Малюків допомагає одягати няня, даючи, однак, їм можливість самим зробити те, що вони можуть. Коли у дітей виробляться навички одягання і роздягання, то вони будуть робити це швидко і акуратно, вихователь тільки допомагає їм в окремих випадках ( застебнути гудзик, зав’язати шарф і т. п.). Потрібно привчати малюків до того, щоб вони надавали допомогу один одному, не забували подякувати за надану послугу.

Щоб навички одягання і роздягання формувалися швидше, батьки повинні будинки надавати дітям більше самостійності. У літній період після повернення дітей з прогулянки необхідно організувати гігієнічну процедуру – миття ніг

.Вимоги до одягу дітей :

– В будь-який час року одяг і взуття повинні відповідати погоді на даний момент і не повинні сприяти перегрівання або переохолодження дітей

Порядок зберігання одягу в шафці : на верхній полиці кладеться шапка і шарф. Кофта, гамаші, колготки, теплі штани, верхній одяг вішають на гачок. Рукавички на гумці повинні бути пересмикнутою через рукави і вішалку верхнього одягу. Взуття ставлять на нижню полицю, зверху кладуть шкарпетки.

Виходячи на прогулянку, діти самі виносять іграшки і матеріал для ігор та занять на повітрі. Утримання дітей на прогулянці залежить від пори року, погоди, що передують занять, інтересів і віку. Щоб діти охоче збиралися на прогулянку, вихователь заздалегідь продумує її зміст, викликає у малюків інтерес до неї за допомогою іграшок або розповіді про те, чим вони будуть займатися.

Якщо прогулянки змістовні і цікаві, діти, як правило, йдуть гуляти з великою охотою. Правильно організовані і продумані прогулянки допомагають здійснювати завдання всебічного розвитку дітей.

Структура прогулянки :

1 . Спостереження.2 . Рухливі ігри : 2-3 гри великої рухливості, 2-3 гри малої і середньої рухливості, гри на вибір дітей, дидактичні ігри.3 . Індивідуальна робота з дітьми з розвитку рухів, фізичних якостей.4 . Праця дітей на ділянці.5 . Самостійна ігрова діяльність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Значення прогулянки в розвитку дітей дошкільного віку
Значення прогулянки в розвитку дітей дошкільного віку
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email