|  | 

Значення творчості та діяльності П. Куліша для української культури

Творча спадщина видатного діяча української культури П. Куліша майже 60 років заборонялася ідеологами комуністичного режиму, але зараз повернулася до скарбниці духовного життя українського народу, допомагає нам краще зрозуміти героїчні і трагічні сторінки української історії. Пантелеймон Куліш служив українській національній ідеї. Так, у листі до Г. Рентель (1862) він писав: “Кращого від українців в ідеї нема нічого, але…небагато в нас людей гідних, решта – дурноляпи, можливо, більше шкідливі, ніж корисні для розповсюдження в суспільстві рятівної для майбутнього української ідеї”. Чим же цінний для нас Куліш? Саме він написав новаторський твір “Чорна рада”, піднісши ним українську літературу до світового рівня.

Саме він започаткував український історичний роман. П. Куліш був мистецьким новатором у галузі перекладу світової літератури українською мовою, та ще й у той час, коли видані були укази про заборону рідної мови, він перший переклав Біблію, створив перший український правопис на фонетичній основі (“Кулішівка”), створив “Граматику” для українських шкіл. У своїх творах порушував важливі проблеми, які є актуальними й сьогодні: батьки і діти, кохання й подружнє життя, патріотизм і незалежність держави, ставлення влади до народу, народна мораль, добро і зло. Усе своє життя Куліш служив українській національній ідеї, у ній – його єдина мета, у ній він був послідовний. Так І. Франко писав: “Куліш усе життя своє шукав шляхів, палаючи пристрастю сказати якесь велике слово.

У даний момент твердо переконаний у правоті своєї думки, він усе ж незабаром відкидав її, щоб знову з такою ж самовпевненістю захищати яку-небудь іншу. Ці питання складали трагедію його життя, але вносили фермент у літературне життя України…” Важливим є те, що письменник широко відтворив життя різних сфер тогочасного суспільства та типових представників усіх соціальних верств.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Значення творчості та діяльності П. Куліша для української культури
Значення творчості та діяльності П. Куліша для української культури
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email