|  | 

Зображення моральної вищості трудівників над зарозумілими панами СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ

8 клас

Тема безперечної вищості простого люду, переваги народної моралі над панською розкрита у творчості багатьох українських письменників-демократів. Розмірковує над нею і С. Руданський.

Гостро і дотепно викриває письменник звироднілість і брутальність купців у співомовці “Добре торгувались”. За допомогою контрасту автор протиставляє почуття власної гідності чумака і дурість та грубість купців, що висміюють працьовиту людину з народу.

Про перевагу народної моралі над панською говорить С. Руданський і у вірші “Наука”. В основу композиції твору автор поклав антитезу – повчання матері та наука батька під час проводів сина “у світ”. Обидва хочуть дитині добра, але бачать його по-різному.

Мати мріє, щоб син жив легко і багато, порівнявся з панами та розпрощався з нужденним життям і важкою працею на полі батьків. Заради цього вона вмовляє сина прислужувати панам:

Ти склони себе,

Як билиночку, …

Простягни себе,

Як рядниночку.

Зовсім інша наука батька. Він впевнений, що людина народжується для праці. А ледарів та тих, хто використовує працю інших, називає трутнями. Забороняючи синові вклонятися їм, батько, виряджаючи дитину “у світ на оглядини”, наказує:

Ти усе пізнай…

Тоді з світом ти

Порівняєшся,

В добрі-розумі

Закупаєшся.

На мою думку, тільки чесно виконуючи свої обов”язки, своєю працею роблячи користь іншим, людина проживає свій вік недаремно. У цьому полягає перевага народної моралі над панською.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Зображення моральної вищості трудівників над зарозумілими панами СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ
Зображення моральної вищості трудівників над зарозумілими панами СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email