|  | 

Гумористичне зображення головного героя оповідання О. Стороженка “Скарб”

Олекса Стороженко, за словами Івана Франка, талановитий оповідач, що добре володіє українською мовою. В оповіданні “Скарб” письменник використав український фольклор, поєднав фантастичні елементи з реалістичним зображенням селянського побуту, гумористично зобразив головного героя. Павлусь, єдиний син у родині, ріс зманіженим, залюбленим матір’ю.

Узимку й восени вона не випускала його з хати, щоб не замерз, навесні і влітку – щоб сонце не напекло голову. Бачачи, що син нічого не вміє робити, батько журився: “Що з ним станеться, як ми помремо?” Мати мала рацію, коли говорила: “Як Бог милосердний пошле йому щастя, то без нас житиме ще лучче, як теперечки”. Після смерті батьків за Павлусем наглядали наймит і наймичка. І хоча він уже й парубком став, а все чекав, коли хтось за нього зробить. “Павлусь за весь день і пари з рота не пустить; хоч би часом чого і схотів, вже не попросить: якось йому і слово важко вимовити”. І на вечорниці йому йти не хотілося, і скарб шукати відмовився, бо звик лише їсти та спати.

За це прозвали його Лежнем. Навіть грушу зірвати не міг: “Бісові груші, – пробубнить, – які спілі, і над самісінькою головою висять, і ні одна ж то не впаде у рот”. А потрусити дерево – важко.

У селі Павлуся вважали щасливим: нічого не робить, а все має. “Сказано: як кому Бог дасть щастя, то не треба йому й рідної матері, не треба і скарбу шукати, сам скарб його знайде”. І хоча люди заздрили Павлусеві, жити так, як він, не хотіли. Думаю, що щасливим не був і Павлусь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Гумористичне зображення головного героя оповідання О. Стороженка “Скарб”
Гумористичне зображення головного героя оповідання О. Стороженка “Скарб”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email