|  | 

МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ ШОЛОХОВ 1905-1984)

ЛІТЕРАТУРА ПРОТИ ВІЙНИ

МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ ШОЛОХОВ 1905-1984)

Народився Михайло Олександрович Шолохов на хуторі Кружилін станиці Вешенської, в повіті війська Донського, в сім’ї селянина. Батько письменника, хоч і не мав освіти, був людиною начитаною і докладав усіх зусиль, щоб дати освіту синові, прищепити йому любов до книжки.

На початку 20-х pp. XX ст. Шолохов переїжджає до Москви продовжувати освіту, проте змушений був працювати.

Водночас юнак самостійно поповнював свої знання.

У 1926 році Шолохов розпочав писати роман “Тихий Дон” – грандіозну епічну картину життя донського козацтва з його історичними особливостями, традиціями, складним переплетінням людських доль, соціальними потрясіннями доби революції та громадянської війни.

У роки Другої світової війни М. Шолохов, військовий кореспондент газети “Правда”, брав участь у боях під Смоленськом, Ростовом, на Волзі, фронтовими дорогами дійшов до кордонів Німеччини.

За життя письменник був нагороджений багатьма урядовими нагородами, у 1965 р. йому була присуджена міжнародна Нобелівська премія.

Особливо щиро і щемливо прозвучало невеличке оповідання Михайла Шолохова “Доля людини”, у якому з підкоряючою простотою, без особливих літературних вигадок показана сповнена драматизму історія життя простої людини Андрія Соколова. Формою оповідання письменник ніби підкреслює невигаданість оповіді, ніби хоче запевнити читача: це все достеменно, я цьому свідок. Стримана авторська оповідь обрамлює оповідання: це ніби оповідання в оповіданні.

Герой зумів перемогти страшні негоди, вистояв під ударами долі, зберіг живу душу і поділився її теплом з такою само знівеченою війною людиною – маленьким хлопчиком Ванюшею, який став його прийомним сином.

Співчутливий автор-оповідач при розставанні з Андрієм Соколовим і Ванюшею не втримався, по його щоці скотилася “пекуча й скупа чоловіча сльоза”. Та такий кінець письменник обрав не для того, щоб розм’якшити жалістю почуття читачів, а щоб затаврувати війну, яка приносить людям стільки горя і страждань.

Запитання

1. Який досвід життя мав письменник Шолохов?

2. Яка тема оповідання “Доля людини”?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ ШОЛОХОВ 1905-1984)
МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ ШОЛОХОВ 1905-1984)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email