|  | 

Сила мистецтва і живої природи, що облагороджує, в казці Г. К. Андерсена “Соловей”

Ганс Крістіан Андерсен відомий усім дітям світу. Разом із добрим чарівником Оле-Лукойє він розповів нам десятки добрих, мудрих і красивих казок. Від нього ми довідалися про маленьку північну країну Данію, де жив письменник, про ельфів і тролів, про малюсіньку Дюймовочку й сумну Русалочку.

Ми побували навіть у палаці китайського імператора, де змагались у мистецтві співу жива маленька сіра пташка і штучний соловей, обсипаний діамантами і рубінами. Казка “Соловей” допомагає людині побачити по-новому те, до чого вона звикає і перестає цінувати. Як і придворні китайського імператора, люди часто не помічають принадності живої природи. Вони всі прикрашають своє житло і забувають помилуватися заходом сонця, гаєм за вікном.

А жива природа зовсім поруч, і ніякі палаци не можуть з нею зрівнятися. Соловей летить з імператорського палацу не тільки тому, що там не вміли цінувати справжнього мистецтва. Він летить до лісу, тому що ліс живий і веселий, там воля і краса. І про це хочеться співати пісні. А соловей умів це робити краще будь-якої найдосконалішої іграшки.

Тому що він відчував красу і розумів людей. Його спів не тільки звеселяв китайців і іноземних гостей. Соловей зачарував своїм мистецтвом навіть смерть і відігнав її від постелі умираючого імператора.

Та й сам імператор, почувши спів маленької сіренької пташки, став добріший і кращий. Той, хто може плакати, слухаючи солов’я, повинний уміти почувати й розуміти не тільки мистецтво, але й людей. Соловей пообіцяв імператору щовечора співати біля його вікна про щасливих і нещасливих, про добро і зло, що криються навколо імператора. Хочеться вірити, що життя його підданих зміниться на краще.

Адже й в імператора є серце, і він може плакати, слухаючи солов’я.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Сила мистецтва і живої природи, що облагороджує, в казці Г. К. Андерсена “Соловей”




Сила мистецтва і живої природи, що облагороджує, в казці Г. К. Андерсена “Соловей”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email