|  | 

Сяйво

“Сяйво” – хрестоматія художніх творів (поезія, мала проза), упорядкована М. Зеровим і випущена видавництвом “Сяйво” у Києві 1924. Призначалася для читців-декламаторів. Порівняно з аналогічним виданням 1923 у хрестоматії повніше представлено найновішу поезію.

Художнє оформлення книжки належить Г. Пустовойтовій. Поетичні та прозові тексти подаються під рубриками: “Епічні уривки” (твори грецьких поетів, фрагменти з “Іліади” Гомера, творів Овідія, з сербського епосу, уривок з поеми “Пан Тадеуш” А. Міцкевича, пролог до поеми “Лісова ідилія” І. Франка та ін.), “Балади” (твори П. Куліша, Б. Грінченка, Лесі Українки, М. Чернявського, переклади віршів Й.-В. Гете, Ф. Шіллера, Дж.

Байрона та ін.), “Лірика” (основний розділ антології, в якому представлена поезія П. Куліша, Т. Шевченка, Ю. Федьковича, Олександра Олеся, І. Франка, М. Славинського, П. Тичини, В. Чумака, Є. Плужника та ін.), “Сатира та гротеск” (вірші С. Руданського, В. Самійленка, М. Кічури), “Байки та притчі” (Є. Гребінка, Л. Глібов, І. Франко), “Сцени та монологи” (П. Куліш, Леся Українка, М. Вороний та ін.).

Великий розділ “Проза” виповнюють новели та оповідання письменників нової і новітньої літератур – від Г. Квітки-Основ’яненка до Г. Косинки. Упорядник відібрав до хрестоматії насамперед твори високої художньої вартості, що відповідали його поглядам на мету і призначення мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Сяйво
Сяйво
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email