|  | 

Твір на тему – Зображення народного побуту й звичаїв у повісті І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”

Іван Нечуй-Левицький – відомий письменник-реаліс, у своїх творах він змальовував життя кріпаків і заробітчан, інтелігенції та героїв минулого України. Значне місце в його творчості посідає повість “Кайдашева сім’я”.

Письменник неначе був свідком тих подій, у повісті ми можемо побачити побут українського села, включаючи навіть інтер’єр хати.

Характеризуючи своїх персонажів, письменник не шкодує народно-пісенних епітетів, зворотів і метафор, він яскраво змальовував й одяг кожного героя. Він часто використовував багатства фольклору, яскравим прикладом цього може служити портрет Мелашки. Уперше вона з’являється немов із самої природи: “За Россю, коло скелі на долині, вкритій зеленим житом, червоніла якась велика квітка… та червона квітка ніби пливла межею…” То йшла дівчина, голова якої була заквітчана пучками маку.

Автор також не шкодує фарб, щоб змалювати селянські звичаї: Кайдаші щонеділі ходять до церкви, вірять у Бога, не працюють у свята, постяться, як і більшість селян того часу, також ми можемо в повісті побачити, як здійснюється обряд заручин та оглядин.

Звісно, не можна уявити село, в якому б ми не почули чудової української пісні, тому І. Нечуй-Левицький у вуста майже кожного персонажа співучу, солов’їну українську народну пісню: співає й Мелашка, і Мотря, і стара Кайдашиха, і її сини, співають і жартівливих, і ліричних пісень – завжди Кайдашів супроводжують ці яскраві перлини усної народної творчості.

Ми бачимо, що протягом усього твору письменник звертається до українського побуту, звичаїв, багатого фольклору, особливо це важливо в наш час, коли стільки років наша українська національна культура була заборонена. Ми маємо збагачувати свої знання про рідний народ, його звичаї, і в цьому нам допоможе творчість дійсно українських письменників, котрих турбувало й цікавило життя народу. Безумовно, до великого списку таких вітчизняних митців відноситься й І. С. Нечуй-Левицький, який значно збагатив наші етнографічні та фольклорні знання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)

Твір на тему: Твір на тему – Зображення народного побуту й звичаїв у повісті І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”
Твір на тему – Зображення народного побуту й звичаїв у повісті І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email