|  | 

Твір-роздум про кохання (за віршем П. Г. Тичини “О люба Інно…”)

Як людина, повна енергії, сили і завзяття, П. Тичина (романтик за своїми переконаннями), жив під безліччю вражень, переживань, уявлень. Часто натхнення приносило як радісні, так і сумні рядки, часто не зрозумілі пересічному читачеві. Поезія “О люба Інно…” – результат внутрішнього розладу, порожнечі після розриву з коханою.

З біографії письменника ми знаємо, що в ранній юності він закохався одночасно у двох сестер, двох красунь з родини Коновалів, які мешкали у Чернігові, – Поліну та Інну. Охоплений інтимними переживаннями, поет все ж надавав перевагу Поліні, але та не відповідала йому взаємністю. Нерозділене кохання стало великим потрясінням. У душі поета злилися воєдино радощі й туга особистого життя. І, можливо, саме в цей момент він побачив дівчину, яка нагадала йому Поліну.

Зустріч викликала спогади, що потім лягли на папері в образах. Таких образів три. Перший – ліричне “я” поета. Одним коротким словом автор характеризує стан своєї душі – “сам”. Інші два образи – Вікно і Сніги.

Як розуміти сутність образів, переданих називними реченнями?

З поняттям “вікно” пов’язаний цілий ряд асоціацій. Вікно – проєм у будівлі, через який до хати потрапляє світло; засіб єднання людини зі світом; образ, що асоціюється з розлукою (проводжаючи когось, ми дивимося у вікно). Сніги (слово образ повторюється у першій строфі аж чотири рази) – це символ холоду на душі, викликаного нещасливим коханням.

Привертають увагу і викликають певні асоціації неологізми, використані автором з метою якомога точніше передати чистоту, неповторність, щирість першого кохання: дитинно, злотоцінно. Питальне речення – Любив? – дещо насторожує. Можливо, не було справжнім, існувало лише у мріях?

Як і все на світі, кохання поета швидкоплинно минуло і знову “сніги, сніги, сніги…”.


Твір на тему: Твір-роздум про кохання (за віршем П. Г. Тичини “О люба Інно…”)
Твір-роздум про кохання (за віршем П. Г. Тичини “О люба Інно…”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email