|  | 

Твір Шлях до вершин визнання (за біографією Тодося Осьмачки)

Шлях до вершин визнання (за біографією Тодося Осьмачки)

Через терни еміграції, душевний розпач, невисловлену любов до Батьківщини, торування власного поетичного шляху повернувся в Україну

Тодось Осьмачка. Його творчість у 20-х роках XX століття зазвучала оригінально й несподівано переконливо. Збірки “Кручі”, “Скитські вогні”, “Клекіт” зустріли шалений опір пробільшовицької критики.

Бо в поезіях струменіло критичне ставлення до соціалістичного режиму. Наприклад, у вірші “Деспотам” письменник звертається до представників влади:

…Нехай у лапах вашої гордині

В безодню тріпає земля,-

На бій із вами виступить однині

Душа знеможена моя!

Але виступивши проти чинних законів, поет змушений був пережити переслідування, нервовий розлад, переховування в різних краях, боязке ставлення оточуючих і, нарешті, еміграцію. У жодній країні не могла знайти спокій бентежна душа митця. Бо любов до рідної землі – Черкащини – переслідувала талановиту людину, виливаючись на папері сповненими болю віршами:

Не те тут говорить і сміх для привіту, Й душа у молитві вже, певно, не та, І тільки на тлі безконечного світу Та сама й незмінна моя самота…

Це рядки з поезії “Незмінність”, де змальований фізичний та душевний стан ліричного героя.

Останні роки життя Т. Осьмачка жив у Америці. Нервова хвороба наклала трагічний відбиток на поетову душу. Помер Осьмачка в одній з лікарень США 7 вересня 1962 року самотній і забутий.

Пройшло не одне десятиліття після смерті талановитого українця, щоб з новою силою зазвучали його твори в рідній стороні. Тодось Осьмачка повернувся до України самобутньою творчістю, в основі якої лежать любов, героїчне почуття вічної правди і краси народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Твір Шлях до вершин визнання (за біографією Тодося Осьмачки)
Твір Шлях до вершин визнання (за біографією Тодося Осьмачки)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email