|  | 

УРЯДИЛИ МОЛОДОГО – ВИВЕЛИ ДО ПОРОГА (урядження молодого)

Мати молодого напинає на нього вивернутого вовною наверх кожуха й обсипає зерном і дрібними грішми – виряджає сина. Молодий у супроводі весільного почту їде по наречену.

Мати молодої зустрічає почет, благословляє заручених на вінчання, а потім зустрічає їх після нього. Біля домівки нареченої молоді тричі вклоняються батькам, а ті підносять їм хліб-сіль. Часто мати зустрічає молодих у вивернутому кожусі: щоб зять був багатий.

Має місце й обряд викупу нареченої. Перший викуп влаштовують у вигляді перейми неодружені хлопці на знак того, що відпускають дівчину з молодіжної громади; другий викуп відбувається біля воріт хати нареченої (ворітна) – за право вступу молодого на територію іншого роду; третій у сінях – за місце біля нареченої, четвертий – весільний пропій – відбувається наприкінці весілля.

Але будь-хто може вимагати відкупу, якщо “переллє” дорогу: сусіди, односельці та просто незнайомі можуть вилити цебро води впоперек шляху, яким рухається весільна процесія. Не зупинитися й не відкупитися є гріхом: на весіллі не годиться виявляти скупість.

Але слід пам’ятати, що ніхто не може перейти дорогу молодятам. Голова й ноги – найуразливіші в організмі, адже ноги – це те, що стикається з нижнім світом, підземеллям, а голова – з верхнім: “Ой ви, вороги, не переходьте дороги. Хай перейде родина, щоб була (наприклад, Галя) щаслива”, – приспівують часом гості. “Перейде хтось дорогу – життя не складеться”, – кажуть у народі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Твір на тему: УРЯДИЛИ МОЛОДОГО – ВИВЕЛИ ДО ПОРОГА (урядження молодого)
УРЯДИЛИ МОЛОДОГО – ВИВЕЛИ ДО ПОРОГА (урядження молодого)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email