|  | 

Чарівна казка, навіяна волинськими лісами (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)

Перебуваючи далеко від України, на Кавказі, Леся Українка думками линула в рідний край, туди, де пройшли дитячі роки з їх таємницями і світлими казками. Як писала вона в листі до матері, туга за Волинню, лісами з мавками, за незабутнім селом Колодяжним надихнула поетесу на створення “Лісової пісні”. Це один із найбільш поетичних творів не лише в українській, а у всій світовій літературі. Жанр його незвичайний – драма-феєрія, яка передбачає поєднання реалістичних елементів з фантастикою.

Перелік дійових осіб відразу вводить нас в особливий світ: Перелесник, Лісовик, Водяник, Той, що греблі рве, Той, що в скалі сидить… Та це ж казка – з перетвореннями, дивами, чарівними подіями! Твір відкривається прологом, у якому Водяник намагається вчити Русалку бути слухняною, покірливою і не довіряти зрадливому Тому, що греблі рве. Перша дія, здається, повертає нас до реального життя.

Дядько Лев та його небіж Лукаш збираються ставити хижку. Хлопець шукає очерет, щоб зробити собі сопілку, – звичайні людські справи. Та ось знову з’являються казкові істоти: Лісовик, та ж Русалка і нарешті – Мавка. Цілу зиму вона спала, а прокинулась від чарівної мелодії Лукашевої сопілки.

Чи могли вони не зустрітися – лісова красуня і гарний сільський парубок? На те й казка, щоб зійшлися разом представники двох світів. Зійшлися і покохали одне одного, адже обидва мали чуле серце, обидва любили й розуміли природу, цінувати прекрасне. Фантастичні події, казкові персонажі до кінця драми будуть супроводжувати головних героїв, випробовувати їхнє кохання, карати за зраду, рятувати й прощати. Загине Мавка, але воскресне її душа.

Запізно прозріє Лукаш, зрозумівши свою помилку… Що ж спонукало Лесю Українку звернутися до “неземних” героїв? Та сама пам’ять про дитячі пригоди, коли, наслухавшись казок, маленька Леся бігала вночі до лісу і з завмиранням серця чекала появи Мавки.

Настільки вразили дитину ті розповіді, що залишилися з нею назавжди. Але ж доросла людина, талановита письменниця, не могла обмежитися тільки казкою. Вона пов’язала її з життям і примусила читачів задуматися над важливими питаннями.

У чому сенс людського життя, що таке щастя, яким повинне бути кохання? З цими проблемами стикаються Мавка і Лукаш, по-різному вирішуючи їх. Щира й безпосередня Мавка захищає чисте, безкорисливе почуття, заради якого вона готова пожертвувати своєю волею, відмовитися від звичного життя.

А Лукаш – дитя свого часу і свого суспільства, де матеріальні блага цінуються вище за духовне багатство. Це й зумовило основний конфлікт драми, який прийшов уже не з казки, а з реальної дійсності. Мабуть, він є дуже живучим і зараз продовжує виявлятися в людських стосунках.

А чарівна Мавка знову захищає красу й чистоту, бореться за перемогу в людині світла, високої духовності. Казка, навіяна волинськими лісами, і сьогодні допомагає нам робити життя кращим, гідним, оберігає “душі нашої цвіт”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Чарівна казка, навіяна волинськими лісами (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)
Чарівна казка, навіяна волинськими лісами (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email