|  | 

Поетичний образ Мавки (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)

“Лісова пісня” – один із найпоетичніших творів у світовій літературі. Здається, всю свою ніжність, все багатство прекрасної душі, любов до рідного краю та його людей перелила Леся Українка у безсмертні рядки. В останній рік життя письменниця згадала дитинство, волинські ліси.

З туги за ними й народилася драма-феєрія, що досі чарує і хвилює шанувальників Лесі Українки. Серед численних персонажів, казкових і земних, центральне місце, безумовно, належить Мавці – лісовій істоті, наділеній щедрим серцем і багатою душею. Цей образ – уособлення кохання, яке приносить щастя.

Мавка у творі дає єдино правильні, на думку Лесі Українки, відповіді на питання про щастя. Уже з першої зустрічі головна героїня вражає щирістю, безпосередністю і ніжністю. Вона є часткою природи.

Береза – її сестра, верба, “суха, старенька, – то матуся”. Всім лісовим істотам Мавка готова допомагати, навіть якщо треба буде пожертвувати собою. Саме так вона рятувала красу Польової Русалки – ціною власної крові.

Але найповніше Мавка розкривається у стосунках з Лукашем. Покохавши його, лісова дівчина виявляє такі душевні властивості, які не часто зустрінеш у людини. Вона уміє бачити й цінувати красу і талант свого обранця. “Я за те тебе люблю найбільше, чого ти сам в собі не розумієш”, – пояснює героїня Лукашеві.

Її кохання – це гаряче бажання підтримати і зростити “цвіт його душі”, тобто усе найкраще, що було в ньому: поетичну натуру, доброту, ніжність, чесність. Заради коханого Мавка ризикує життям, відмовляється від того, до чого звикла, що є її сутністю: вона готова стати “служебкою”, “зарібницею”, поміняти вільний дух на “хатній рабський”. Не оцінивши Мавчиної жертви, Лукаш зраджує її. А що вона?

Жодної краплі ненависті, образи, злості! Навпаки, вона рятує хлопця від помсти Лісовика, повертає йому людську подобу. Вона жаліє його і вірить, що колись він сам “до себе дорівняється”, тобто збереже свій талант і душевну красу.

Героїня “Лісової пісні” стверджує справжнє чисте почуття, суть якого не в тому, щоб мати якусь користь, а в тому, щоб всю себе віддати заради нього, єдиного, заради його щастя. Мавка, безумовно, заслуговує найвищих характеристик. Красива й ніжна, щира й чесна, віддана і людяна – який прекрасний ідеал являє собою героїня Лесі Українки!

Якби ж то вона стала взірцем для сучасників, щоб саме така дівчина користувалася любов’ю і повагою. Тоді б, напевне, у нашому житті панували б висока духовність, гуманістичні ідеали, світло і добро.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Поетичний образ Мавки (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)
Поетичний образ Мавки (за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”) (ІV варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email