|  | 

Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою “Пензлик Маляна”)

5 клас

КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ

Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою “Пензлик Маляна”)

Чи завжди збуваються мрії? Мабуть, що так, якщо цього дуже забажати.

Хлопець Малян хотів малювати, але був він бідний і не мав за що купити пензлика. Малював він гілкою на піску, мокрим пальцем на камені і весь час мріяв про пензлик.

І трапилося диво: сивобородий дідусь подарував йому чарівного пензлика. Усе, що малював Малян, оживало. Тепер хлопець допомагав людям мати те, чого їм не вистачало.

Та багатий поміщик теж мав мрію: щоб Малян малював лише для нього одного. Не кращим був і імператор: наказав малювати дракона. Але Малян виявив сміливість і намалював йому жабу, а замість фенікса – общипану курку.

Розгнівався імператор і гукнув своїм охоронцям, щоб ті відібрали у хлопця пензлика, а самого неслуха кинули до в’язниці.

Проте виявилося, що будь-хто не міг малювати пензликом. Імператор намалював купу золота, а воно перетворилося на каміння, золоті цеглини – на величезного удава. Удав кинувся на імператора, та варта встигла його захистити. Зрозумів імператор, що не впорається з чарівним пензликом, і наказав випустити Маляна.

Та, як відомо, людській жадібності не має меж. Бажання імператора дедалі зростали. Могутній володар наказав малювати море, корабель, на якому він мав відплисти, вітер.

Саме вітер і згубив імператора. “Вітер дужчав, хвилі здіймалися вище. Нарешті море заревло і перекинуло корабель. Імператор та всі його попутники пішли на дно”.

Про що ця китайська народна казка? Про велику силу мистецтва і про людську жадібність та її наслідки. А ще про те, що коли людина до чогось прагнутиме, то це обов’язково станеться. І, звичайно, про митця, який має нестримне бажання творити красу.

Сучасний російський письменник К. Паустовський писав: “Справа художника – народжувати радість”. Саме так і жив художник Малян, який своїм чарівним пензликом дарував людям дива.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою “Пензлик Маляна”)
Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою “Пензлик Маляна”)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email