|  | 

Незвичайний дивосвіт образів Івана Драча (“Балада про соняшник”) (ІII варіант)

Творчість Івана Драча – це світ мальовничий і незвичайний, це розкутість творчої думки, нетрадиційність поетичної форми, стилю. Його вірші – це своєрідний метафоричний спосіб мислення, уміння опоетизовувати поняття і явища, які раніше перебували за межами мистецької краси. Іван Драч увійшов в українську літературу темно-синьою книжечкою, на обкладинці якої хлопчик і соняшник, піднявши свої голови, дивилися на промені сонця небесного. Так виглядала перша збірка поезій Івана Драча “Соняшник”.

А поетичним кредо письменника стала поезія, що ввійшла в цю збірку, – “Балада про соняшник”. Саме її поетичні образи стали образами, намальованими на обкладинці збірки. Сам автор визначив жанр поезії як баладу.

Балада – це невеликий сюжетний вірш, в основі якого найчастіше якийсь незвичайний випадок, пов’язаний з неймовірними, таємничими подіями. Так і в баладі Івана Драча диво дивне сталося із сільським хлопцем-соняшником, у якого “були руки і ноги, було тіло шорстке і зелене”. Він бігав наввипередки з вітром, рвав на груші гнилиці, купався коло млина, стрибав на одній нозі, щоб вилити воду з вуха.

Автор у поезії відтворює захоплення життям, сонцем, вітром. Показує глибоке пізнання і поетичне осмислення такого, на перший погляд, буденного явища, як сонце в небі. Але у вірші Драча, побудованому на несподіванках метафоричності мови, сонце сприймається як фантастичне видиво: …Красиве засмагле сонце В золотих переливах кучерів, У червоній сорочці навипуск. Воно їхало на велосипеді, Обминаючи хмари у небі…

Від такої несподіванки хлопчик перетворюється на соняшник, що завжди повернутий до сонця в небі, ось так і виникає у вірші легенда про соняшник: І застиг він на роки і століття У золотому німому захопленні: – Дайте покататися, дядьку!.. Створивши такі метафоричні, фантастичні образи, Іван Драч ніби розповів казку про чарівний навколишній світ, його відкритість і загадковість, що породжують найчарівнішу в світі поезію – поезію душі: Поезіє, сонце моє оранжеве! Щомиті якийсь хлопчисько Відкриває тебе для себе, Щоб стати навіки соняшником.

Така несподівана кінцівка ніби пояснює суть і смисл створених образів і асоціацій, утверджує думку, що сонце – символ краси і життя, символ мистецтва і натхнення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Незвичайний дивосвіт образів Івана Драча (“Балада про соняшник”) (ІII варіант)
Незвичайний дивосвіт образів Івана Драча (“Балада про соняшник”) (ІII варіант)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email