|  | 

Образ народного співця в поезії Тараса Шевченка

В Україні “родилась, гарцювала козацька воля”. І про неї добрим людям Кобзарі співають, Все співають, як діялось, Сліпі небораки, Бо дотепні… Це уривок із поезії Шевченка “Думи мої, думи мої…”. Ці слова – правдивий пролог до першої збірки Шевченка і до всієї його творчості. Назва її дала літературне наймення поетові, з яким він назавжди увійшов у свідомість нашого народу. Образ народного співця ми зустрічаємо в багатьох поемах Шевченка: “Перебендя”, “Гайдамаки”, “Катерина” та інших.

У поемі “Перебендя” перед нами – постать кобзаря, наскрізь реальна, живцем вихоплена з дійсного українського життя. Він – бідний сіромаха, що ночує попідтинню, сирота, що не має хати. Живе тільки піснею, нічим не журиться. Співає скрізь, де тільки збираються люди. У піснях його і радість, і смуток, вони на кожний випадок життя.

У степу на могилі співає кобзар, і слухач його – тільки вітер у полі. Бо співає він для себе у хвилини високого Божого натхнення. Це великий митець, який чує все: і що вітер говорить, і про що співає море.

Він одинокий, не завжди зрозумілий людям. Логічним продовженням цього образу є образ кобзаря Волоха в поемі “Гайдамаки”. Це пісенна душа гайдамаків. Своїми піснями він веде їх у бій.

Сю ніч погуляєм, Ляхів погойдаєм, Та так погуляєм, Що аж пекло засміється, Земля затрясеться, Небо запалає… Участь кобзарів у повстанні – історичний факт. Вони проходили кривавими шляхами разом з повсталим народом. Кобзар Волох – це художнє втілення козацької вольниці, героїзму і завзяття, козацького сміху, дотепу й жарту. Зовсім інша роль образу кобзаря в поемі “Катерина”.

Він з’являється в останній частині поеми. Цим образом письменник продовжує біографію Івася. Хлопчик стає поводирем кобзаря. Мабуть, кобзар зуміє історію Івася розповісти людям.

Вона стане однією з його пісень, і доля сироти, його нещасної матері Катерини схвилює не одне серце. Тарас Шевченко підніс образ кобзаря до символу. Він виразник національного болю України, захисник знедолених і глашатай волі та незалежності рідного краю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ народного співця в поезії Тараса Шевченка
Образ народного співця в поезії Тараса Шевченка
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email