|  | 

Перший президент незалежної України – Михайло Грушевський

Кожна історична постать нерозривно пов’язана зі своєю епохою. Михайло Сергійович Грушевський – перший президент України, найвидатніший історик і вчений, інтелектуал зі світовим ім’ям – жив і діяв на Україні. Народився він 17 вересня 1866 р. в м. Холм у сім’ї педагога-славіста.

Походив із давньої (відомої з XVIII ст.) родини священиків Грушів. Доля відвела йому 34 роки життя. Усе своє життя він вів боротьбу за державність і грунтовно робив свою роботу – писав історію і водночас творив її, обіймаючи найвищі державні посади. Політичну діяльність Грушевський розпочав у Галичині, де 1899 р. став одним із засновників Української національно-демократичної партії. У роки першої російської революції багато часу проводив на Наддніпрянській Україні.

У 1907 р. Грушевський організував і очолив Українське наукове товариство у Києві. У 1908 р., продовжуючи свою політичну діяльність, Грушевський став одним з ініціаторів створення і головою Товариства українських поступовців, яке об’єднало більшість українських партій та національно-громадських організацій. М. С. Грушевський – автор понад двох тисяч наукових праць: “Історія України – Русі”, “Нарис історії українського народу”, “Ілюстрована історія України”, “Початки громадянства”, “Історія української літератури”; також Михайло Грушевський – один із редакторів багатотомного видання документів “Джерела до історії України”.

Твори його намагалися будь-що вилучити з наукового обігу, а їхнього автора – з народної пам’яті. Відновлення української державності 1991 р. врятувало творчу спадщину М. Грушевського, висновки й передбачення якого, поза сумнівом, домінуватимуть і на межі XXI-XXII сторіч, поступово перетворюючись на ідейні засади та основу життя всього народу. Провідником у майбуття можна назвати наукову й політичну діяльність Михайло Грушевського, який, безперечно, є великим сином українського народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Перший президент незалежної України – Михайло Грушевський
Перший президент незалежної України – Михайло Грушевський
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email