|  | 

“Тигролови” І. Багряного як пригодницький роман

Роман І. Багряного “Тигролови” написано 1944 року в Німеччині. Це був перший прозовий твір, написаний в еміграції, який розповів про страшні часи сталінщини, радянську систему влади.

В основу роману покладено події тих часів, коли автор перебував на засланні на Далекому Сході. Сюжет твору побудований на “полюванні” майора НКВС Медвина за гордим хлопцем з України Григорієм Многогрішним. Доля Григорія – це напружена, гостросюжетна розповідь автора.

Пригоди головного героя, його мандри тайгою, переслідування його владою, велике і сильне кохання – це уособлення любові до свого народу, його лицарської вдачі.

За жанром “Тигролови” – це романтичний твір з елементами пригодницького жанру.

Багато пригод пережив Григорій Многогрішний, але був щасливий, бо бачив не тільки погане, а і хороше в житті, зустрів своє кохання. Боротьба добра зі злом в долі головного героя робить твір цікавим, захоплюючим.

Роман “Тигролови” можна умовно поділити на дві частини: Григорій – в’язень, що прагне втекти, але не скоритись ворогу, і життя Григорія в українській родині вигнанців. Сюжет твору складається і з розповідей із сивої давнини, і з правдивого зображення дійсності часів сталінщини. І. Багряному вдалося тримати читача в постійному напруженні: а що ж буде далі? Вражає і сила волі головного героя, який не один раз перемагав смерть.

Особливо, коли в тайзі, переслідуваний, лежав майже непритомний, до краю вимучений втікач, який зумів ще і вбити ведмедя, і врятувати дівчину – дівчину своєї долі.

Отже, динамічний сюжет, пригоди і мандри героїв світом, красиве і величне кохання, яке, не дивлячись на життєві труднощі, допомагає героям жити і перемагати – у цьому популярність роману і захоплення ним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Тигролови” І. Багряного як пригодницький роман
“Тигролови” І. Багряного як пригодницький роман
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email