|  | 

Ярослав Стельмах (1949-2001)

Українська література 6 клас

КРАСНЕ ЛІТЕЧКО ПРИЙШЛО…

Ярослав Стельмах (1949-2001)

Ярослав Стельмах народився 30 листопада 1949 року в Києві в сім’ї відомого українського письменника Михаила Стельмаха.

Закінчивши школу, Ярослав навчався в Київському педінституті іноземних мов. Згодом майбутній письменник закінчив аспірантуру при кафедрі української мови Київського університету. Працю вав викладачем у вищих навчальних закладах, водночас перекладав і писав власні літературні твори. Щоб оволодіти секретами майстерності письменника, Ярослав Стельмах закінчив Вищі літературні курси у Москві.

Дорослі читачі знають Ярослава Стельмаха насамперед як чудового драматурга. Найбільш відомі його п’єси “При віт, синичко!” та “Шкільна драма” перекладені багатьма мовами і входили до репертуару різних театрів.

Ярослав Стельмах – лауреат літературних премій імені Іва на Котляревського та Миколи Островського

Помер Ярослав Стельмах 4 серпня 2001 року.

Для дітей він написав такі чудові книги, як “Манок”, “Химера лісового озера”, ”Якось у Чужому лісі”, “Найкращий намет”, “Вікентій Прерозумний”. Оповідання про ваших ровесників дуже цікаві, яскраві, колоритні, пересипані доброзичливим гумором.

“Химера лісового озера” – це повість про дивовижні пригоди, розрахована не на те, щоб повчати, а на те, щоб допомогти вам пізнати складний світ, повірити у власні сили і своє благородне призначення на землі.

Що? Коли? Чому? Як?

1. Розкажіть біографію письменника Ярослава Стельмаха. 2. Які драматичні твори написав Ярослав Стельмах?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Ярослав Стельмах (1949-2001)
Ярослав Стельмах (1949-2001)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email